Zavrieť

Porady

internet

Nazdar poraďaci, potreboval by som vysvetliť - keď mi t-mobile ponúka internet v mobile 6€ za objem dat 312MB, čo je to objem dát?, alebo keď sa prihlásim do bankingu a urobím prevod, koľko miniem z 312MB? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    melancton je offline (nepripojený) melancton

    melancton
    je to velmi rozne. Najviac dat su multimedia (zvuk, video, obrazky) takze archiv tv joj cez to isto pozerat nemozes...

    tato stranka: https://moja.tatrabanka.sk/cgi-bin/i...t/ibanking.jsp
    ked sa natiahne aj s obrazkami, tak to je 60kB = 0,06MB, takze teoreticky ju musis otvorit 5200-krat aby si minul ten objem dat. Stranky, kde je viac obrazkov si samozrejme spapaju viac dat atd.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    t-mobile su sialeny, ked chcu 6€ za 312MB

    marko182 je offline (nepripojený) marko182

    marko182
    Suhlasim s kolegom nado mnou. Pokial jedine, na co budes tie data vyuzivat je internet banking, tak sa vobec nemusis mat. To ani zdaleka nemas sancu minut.

    Ja osobne by som banking na telefone nerobil, ale to uz je mimo tejto temy

    kergulaan je offline (nepripojený) kergulaan

    kergulaan
    marko182 Pozri príspevok
    .....
    Ja osobne by som banking na telefone nerobil, ale to uz je mimo tejto temy
    Aj ked je to mimo temu tak by som chcel euro-petra upozorit na rizika internetbankingu cez takto mobilne zariadenia. Nehovoriac o tom ze cez mob telefon to je snad samovrazda.
    Vacsinou maju banky overenie uctu cez prihlasovacie meno a heslo a nasledne cez sms s kodom. Cize ked ti niekto slohne / pozicia mobil, tak ti moze vybielit ucet aj pocas toho ked pojdes na zachod v restauracii.
    Podla tvojej otazky predpokladam, ze nie si moc zbehly v PC / mobiloch a tak aj tvoje zabezpecenie mobilu bude heslo 1111 a nasledne pripojenie do banky si nechas v historii prehliadania, kde sa dostane aj taky diletant ako som ja, a to nehovorim uz o ludoch ktori su lepsi.
    A ak mas na tel wifi a budes sa pripajat na nejakej verejnej nezabezpecenej sieti - no potes klobas.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    najlepsie je nemat ucet a este lepsie ked nemas ani peniaze v banke, lebo na tebe zarabaju mozno prave ty, ktorym to najmenej doprajes
    btw skutocne s mobilom chodit na IB, nieje najlepsie riesenie

    euro-peter je offline (nepripojený) euro-peter

    euro-peter
    Ďakujem za vysvetlenie a ešte by som chcel vedieť, ako je to s dlžkou pripojenia - aj vtedy mi klesajú MB?

    marko182 je offline (nepripojený) marko182

    marko182
    euro-peter Pozri príspevok
    Ďakujem za vysvetlenie a ešte by som chcel vedieť, ako je to s dlžkou pripojenia - aj vtedy mi klesajú MB?
    Teoreticky nie, prakticky ano.
    Predplateny objem dat je nezavisly od dlzky pripojenia, cize pokial nerobis ziadnu aktivitu na internete, tak by predplatene data nemali klesat. Ale na telefone, tak ako aj na pocitaci, bezia na pozadi aplikacie a procesy, ktore mozu prenasat nejake data aj bez toho, aby si o tom vedel. Napr. ked aplikacie kontroluju, ci neexistuje novsia verzia. Najistejsie je si pocas mesiaca priebezne sledovat spotrebu, cize kolko dat si uz v danom obdobi minul.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.