Zavrieť

Porady

Zaplateny nedoplatok ZP v roku 2017 v DP

FO, zamestnanec, ktory mal v roku 2016 aj v roku 2017 len prijmy zo zavislej cinnosti, robil si aj si robi sam DP, v roku 2017, ked prislo vyuctovanie ZP za rok 2016 bol zamestnany v CR, takze uhradzal nedoplatok ZP sam.
Moze si tento zaplateny nedoplatok uplatnit v DP typu A za rok 2017, kde bude mat opat prijmy len zo zavislej cinnosti (cast z SK, cast vynatim z CR). Ak ano, kam v DP ho ma zaradit? Pripocitat k ZP na riadku 33b?
Naposledy upravil ivka70 : 29.01.18 at 15:38
3 komentárov     zbaliť
veronikasad O akú sumu sa jedná?
ivka70 nieco cez 400 eur
veronikasad Vysoká suma, treba uplatniť vrátenie dane.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pokiaľ ten nedoplatok vznikol zo závislej činnosti (napr.uplatnenim odpočítateľnej položky na zdravotné.poistenie), pripočítala by som ho k zrazenu poistnému zo zamestnania a priložila kópiu rzzp aj doklad o zaplatení.
    Môžeš to riešiť aj dodatočným DP za rok 2016 najmä vtedy, ak by príjem zo závislej činnosti zo SK v roku 2017 nemal.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 Tiez si myslim, ze takyto postup je mozny a v DP uplatnitelny.
    On mal vyssie prijmy, vyplatene odstupne a 3 mesiace bol v evidencii UP, z toho vznikol nedoplatok.
    veronikasad Za rok 2016 ešte bol stanovený maximálny VZ? (nechce sa mi hľadať v zákone) Teraz by už z toho dôvodu nedoplatok nemal vzniknúť.
    ivka70 ano, bol, teraz by uz nemal vzniknut
      zbaliť

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Podľa mňa nie, pretože DP typ A sa robí na základe potvrdenia o príjme a riadky a čísla musia sedieť s potvrdením. A taktiež odvody do r. 33 sa uvádzajú len z príjmu, ktorý je na potvrdení.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ivka70 Potvrdenie k tomu zaplatenemu ZP ma ...
    Mne len napadlo , ze on vlastne zaplatil na daniach viac o tuto sumu mal vyssi zdanitelny zaklad a niekde by si ju mal/mohol uplatnit. Podobne ako ked ZP pri vyhre zaplati a potom poda dodatocne DP, aby si znizil dan, lebo to nemoze urobit v nasledujucom roku, lebo taky prijem (vyhru) tam uz nema.
    kompozit Tak podaj DP typ B.
    veronikasad Z akého dôvodu B-cko,keď ma len príjmy zo závislej cinnosti? Mňa by skôr zaujímal dôvod prečo k nedoplatku rzzp došlo.
    ivka70 pretoze bol v 2016 aj nejaky cas evidovany na UP a zvysok roka mal vysoke prijmy.
      zbaliť

    Zaplateny nedoplatok ZP v roku 2017 v DP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.