Zavrieť

Porady

Ako vypnúť Touchpad vo Windows 7?

Ahojte , dobrý večer !hcela by som sa opýtat ako mám blokovat touchpad na noteboku asus win7 .Na druhom som zvykla fn+f7 ale tu to nejde .Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Väčšinou je to u ASUSov fn+F9, prípadne natrvalo:
    Ovládací panel - Myš - záložka Elan (prípadne Synaptic - podľa typu NB) - v zozname označiť zariadenie (Elan Smart-Pad) a pod zoznamom je tlačítko Zastaviť.

    Klikni a zobrazí sa väčšia verzia obrázku.

Názov:  Snímok 001.jpg
Zobrazení: 32
Veľkosť:  133.5 KB
    Naposledy upravil misoft : 29.10.15 at 19:03
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    verads Akurat ten ELAN tam nemám...neviem ako sem vložit foto
    verads Akurat tam nemám ten ELAN afn+f9 nefunguje
    misoft Upresni značku a typ NB! Možno má touchpad od Synaptic. Bez presného označenia NB nie je možné riadne poradiť.
    verads Asus A55A
    misoft http://support.asus.com/Download.asp..._package&os=30
    alebo
    http://m.download.cnet.com/ATK0100-A..._4-147374.html
    stiahnuť a nainštalovať. Je to ASUS utilita pre HotKeys - ovládanie cez "funkčné" klávesy (teda kombinácia fn+klávesa). Je možné, že nefunguje správne. Ak by to i tak nešlo - tak Start a dole do riadku napísať (bez úvodzoviek!) "hcontrol.exe". To spustí tú utilitu.
    verads Pokúsim sa ,neviem či to zvládnem , Dakujem pekne za radu.Ozvem sa
    verads No , tak som stiahla ten druhý link , nainštalovala, reštartovala , ale ani tak nejde, napísala som do štart menu hcontrol.exe. a nič. Vraj kriteriam vyhladávania nevyhovuju žiadne položky
    misoft Konkrétne pre tvoj NB tu ovládač pre touchpady http://support.asus.com/download.asp...i06QJXcAFoMa3E
    - vybrať ten čo máš, Synaptic, alebo Elan - pod Touchpad a pre hotkeys - pod Utilities - vybrať ATKACPI driver and hotkey-related utilities
    verads Stiahla som a nejde to ani takto , budelm musiet zajst asi do PC servisu, alebo preinštalovat ,formátovat. Veľlká vdaka za pomoc , chyba je v notebooku .Prečitala som si manuál a píše tiež fn+f9 ale u mna žiadna reakcia ani po nainštalovani driver
    misoft Najskôr ešte skús trochu menej drastický spôsob. V návode k NB sa dozvieš, ako sa dostať k skrytej partícii a k inštalačným súborom (nie som si teraz istý), ale pri reštarte, skôr než nabehne Windows, je potrebné stláčať F10, alebo fn+F10 - čo vyvolá tzv inštaláciu OS. A malo by v ponuke byť Opraviť systém. Tak skús najskôr toto. Samozrejme - predtým si pre istotu všetko zálohuj (heslá, súbory, dáta).
    Videl som (ale teraz to ani za toho oného nemôžem nájsť) jednu aplikáciu pre Windows, ktorá vytvorila zálohu toho, čo potrebuješ, teda i nainštalovaných aplikácií, programov, ich umiestnenia a odkazov v registroch.
    Budem však hľadať ďalej - možno na ňu natrafím.

    P.S. Ešte je jedna minimožnosť. Skoč do Ovládací panel - Myš. V tomto si nájdi kartu pre ten tvoj Touchpad - a je tam jedno okienko - Deaktivovať, keď je pripojená externá USB myš. A to by malo zaručiť, že keď zasunieš myšku do USB, touchpad sa deaktvuje (nebude reagovať). Pozri obrázok hore!
      zbaliť
    verads cez google som skúšala aj na youtube , neda sa nijak rady misoft-a boli dobré , ale žial na tomto notebooku to nejde.

    Ako vypnúť Touchpad vo Windows 7?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.