Zavrieť

Porady

Prenájom prenajatého majetku

dobrý deň,
chcela by som sa spýtať...
rodičia majú podnikateľský priestor, ktorý prenajímajú synovi SZČO ( za symbolickú sumu 1,-eur na základe zmluvy ) a ten to prenajíma dalšiemu podnikateľovi.. môže syn prenajímať NB ako súkromná osoba alebo ten prenájom musí zahrnúť do živnosti? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janinkaaa je offline (nepripojený) Janinkaaa

    Janinkaaa
    Podľa mňa, môže prenajímať nehnuteľnosť ako FO aj keď je SZČO. Ako rodičia, tak aj on sa musí prihlásiť na DÚ.
    V daň. priznaní bude priznávať zvlášť príjmy z prenájmu a zvlášť zo živnosti.
    To je môj názor. Možno sa ešte niekto ozve.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pačmaha ďakujem... takže sa musí prihlásiť ešte raz aj ked je SZCO?
    Janinkaaa V tom nie som si istá
    pačmaha ok dakujem
      zbaliť
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pačmaha Prečo divnosť? prešla som celú poradu... v tomto článku čo ste mi poslali nie je odpoveď na moju otázku..preto som ju položila...je to rodinný dom ktorý bol pužívaný na podnikanie... rodičia v nom mali spodnú časť ktorú používali, vrchnú časť používal syn na podnikanie ( mal tam bar )... teraz ten bar prenajíma, je SZČO ale podniká v inej podnikateľskej činnosti, nesúvisí tom s tým prenájmom...
    Kabaka123 áno už aj ja som googlila... len som sa s tým ešte nestretla tak som sa začudovala, ale už som zase o niečo múdrejšia...
    pačmaha Ja som to pochopila tak, že si to môžem dať ako súkromná osoba a dať to do daňového priznania par.6 ods.10 ( dúfam že som dala správny par. ), len som si nie istá či to je správne ked vlastne on si to tiež prenajíma od rodičov, ktorý to mali ako podnikateľský priestor... kebyže je on majiteľom a má to ako súkromná osoba tak je to jasné
    pačmaha neporadí nikto?
      zbaliť

    Prenájom prenajatého majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.