Zavrieť

Porady

Zmena vecneho bremena z konkretnej osoby na majitela pozemku.

Pred nedavnom bolo zriadene vecne bremeno prava prechodu a prejazdu cez susedovu prijazdovu cestu v moj prospech. Ale ako som zistil je to napisane konkretne na moju osobu. Akym sposobom to vecne bremeno viem zmenit v prospech vlastnika nehnutelnosti? Nechcem aby nastali problemy s pripadnym dedictvom alebo predajom. Predpokladam, ze tym padom vecne bremeno neprechadza na kupcu ci dedica. Musim znova spisat vecne bremeno, alebo kataster pri vkladani vecneho bremena pochybil a zapisal tam konkretnu osobu? Vdaka za kazde info
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Právo prechodu sa zriaďuje na vlastníka nehnuteľnosti. Možno ste mali nesprávne napísanú zmluvu, ale vôbec sa nedá vylúčiť chyba pracovníka. Opravy v zápisoch sa robia podľa § 59 katastrálneho zákona. Najlepšie je informovať sa priamo na správe katastra alebo hneď žiadať opravu písomne, dá sa odvolať či sťažovať.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Najprv písomne požiadajte o opravu zápisu

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Nie je jasné, na základe čoho (napr. dohoda resp. rozhodnutie súdu) bolo vecné bremeno zriadené. Ak dohodou, tak jej zmenou.

    Flexo je offline (nepripojený) Flexo

    Flexo
    VB bolo zalozene na zaklade dohody. Zistil som ze sused ktory tiez zakladal VB s rovnakou zmluvou tak ma v zmluve VB na vlastnika nehnutelnosti. Kamarat mi zistil ze pracovnich katastra spravil chybu, lenze oni si priznat chybu nechcu a mam si zalozit nove VB aj s poplatkom 66 Eur!!! No co dodat...Uradnik spravi chybu - obcan zaplat.

    Flexo je offline (nepripojený) Flexo

    Flexo
    No boli dve rovnako formulovane zmluvy a su dva rozne zapisy. Odvolat sa da asi len do urciteho casu, ktory som uz urcite presvihol. Takze mi uz len zostava sa stazovat. Ale neviem ci to nejako pomoze.

    Zmena vecneho bremena z konkretnej osoby na majitela pozemku.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.