Zavrieť

Porady

oprava pomníkov ak niesom kamenár

Chcel by som zistiť či je taká možnosť aby som mal živnosť na opravu a obnovu starých pomníkov,mám skúsenosti lebo som pracoval u kamenára ale sám sa kamenárom nemožem stať lebo nemám kamenárske vzdelanie mám stavebnú priemyslovku a nemám ani 10 rokov praxe čo sú podmienky a existuje kamenarsky kurz ale to nechcem............zameriaval by som sa čiste len na obnovu hrobov z umelého kamena ,čistenie od machu,zlatenie a striebrenie písmen......žiadna výroba nových častí i ked aj to by som vedel
1917247-cistenie-pomnikov-1.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Opracovanie kovu jednoduchým spôsobom
    Maliarske, natieračské, sklenárske a tapetovacie práce
    Čistiace a upratovacie služby

    jedine ak by si to chcel robiť prostredníctvom uvedených... Maľovanie písmen, čistenie kmeňa napríklad takto by si to fakturoval,. Iné ma nenapadá.

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Na údržbu, čistenie, opravu náhrobných pomníkov musíte mať remeselnú živnosť kamenárstvo. Jedine paletovanie prírodného kameňa je voľnou živnosťou. Máte dve možnosti, buď pri ohlásení živnosti predložiť doklady o odbornej spôsobilosti náhradným spôsobom podľa § 22 živ. zákona, ale podnikať cez zodpovedného zástupcu, ale toho musíte mať v pracovnom pomere. Ako preukázať odbor.spôsobilosť náhradným spôsobom vám poradia na živ. úrade, ak predložíte všetky doklady o praxi, ktoré máte.Pokiaľ budú postačovať, môžte dostať živ. oprávnenie bez zodpoved.zástupcu.

    oprava pomníkov ak niesom kamenár

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.