Zavrieť

Porady

Kedy treba hyg.minimum

Ak mám poľnohospodársku školu musím si urobiť hyg.minimum?Zoznam som videla,ale je to blbosť určite aj ja tam spadám i keď to nie je v zozname,lebo prax som mala aj z varenia.Ked veterina,čo absolútne nič nemá s potravinami nemusí si ho robiť.
13 komentárov     zbaliť
kopretinka To najpodstatnejšie,že kde pracuješ,si nenapísala.
To,že je blbosť ten zoznam,si môžeš myslieť.
Ale držať sa musíš zákonov a predpisov.
Prípadne to povedz tomu,kto vyžadaduje to hyg.minimum
macka3rp Pracujem v gastronomii,ale nemyslela som,tak že ten zoznam je blbosť,ale určite to,že keď veterina sa zaoberá inými vecami prečo by som tam nespadala i ja....
ivka70 mas velmi skreslenu predstavu o veterine ..... praveze ta tam plnym pravom spada ...
macka3rp Takze ked sa zaobera hygienou a bezpecnostou potravin tak tam spadam aj ja?lebo to sme sa ucili aj my.
kopretinka Si vyučená kuchárka,servírka?
macka3rp Nie,ale v skole sme sa ucili o bezpecnosti prace s hyg.prostriedkami aj ine veci...
macka3rp Na vyucnom.mam sice napisane ze som maturovala zo studijnych predmetov,ktore tam nie su uvedene iba slovencina a vypoctova technika a ine predmety,co tam nie su napisane ako zivocisna a rastlinna vyroba.Ale asi keby som si vytiahla predmety ako varenie,tak asi bu som uspela?
kopretinka Nie.Jeden predmet ťa nezachráni.Nechápem,čo furt špekuluješ.Skúška trvá 10 minút a neurobí to iba retard.
macka3rp Lebo je toho vela a nemam nato absolutne cas.....
kopretinka Fajn,tak to takto povedz aj zamestnávateľovi a potom daj výpoveď a zamestnaj sa tam,kde to od teba zamestnávateľ nebude požadovať.
Ten čas,čo si zabila vypisovaním,si mohla venovať učeniu.
macka3rp Ty musis byt velmi pozitivna osoba????a navyše nie som zvedava na tvoje negativne nazory typu uc sa a podobne to viem aj sama islo mi o to ak by sa ozaj niekto nenasiel,kto by sa viac tomu rozumel.
kopretinka Ale čomu sa má niekto viac rozumieť???
Je presne stanovené,kto musí a kto nemusí mať hyg.minimum.Čo akože ešte chceš,keď je to stanovené zákonom???
macka3rp No uz nic!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

    Terezia13
    bližšie informácie
    https://www.atconsult.sk/potravinars...gienicke-kto-1


    Kto potrebuje osvedčenie o odbornej spôsobilosti?

    Ten, kto manipuluje s potravinami, je povinný v zmysle zákona NR SR č. 355/2007 Z.z. v platnom znení preukázať zdravotnú a odbornú spôsobilosť. V zmysle Vyhlášku MZ SR č. 585/2008 Z.z. môže byť odborná spôsobilosť získaná vzdelaním vymenovaným v danej vyhláške alebo vykonaním skúšok na RÚVZ a získaním Osvedčenia o odbornej spôsobilosti na vykonávanie epidemiologicky závažných činností pri výrobe, manipulácii a uvádzaní do obehu potravín a pokrmov.

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    Nechápem,čo furt špekuluješ.Skúška trvá 10 minút a neurobí to iba retard.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Kto potrebuje hygienické minimum stojí 50 eur a túto informáciu ti poskytne okresný reg. úrad verejného zdravotníctva (hygiena) spraví ho aj pomocný robotník. N a každú profesiu je iný test

    Ežor je offline (nepripojený) Ežor

    Ežor
    Veterina sa nezaoberá len starostlivosťou o zvieratká, ale aj hygienou a bezpečnosťou potravín. Preto do zoznamu spadá.

    Kedy treba hyg.minimum

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.