Zavrieť

Porady

ZŤP a parkovanie na platených zónach v meste

Dobrý deň, moja mama je ZŤP a je aj držiteľkou parkovacej karty ZŤP. Chodíme na návštevu ku bratovi do Žiliny, bývajú v bytovke a parkovisko pred bytovkou spadá do platených zón v meste Žilinina. Brat, keďže tam býva parkuje v platenej zóne, má za sklom parkovaciu kartu od mesta. My k nim chodíme na návštevu a manžel sa bojí parkovať na takom parkovisku, hoci máme kartu ZŤP a tí nemajú až také obmedzenia s parkovaním. Výhradné parkovisko pre ZŤP tam nie je, parkujeme len na ostatných voľných miestach. Parkujeme v súlade so zákonom, alebo takto nemôžeme parkovať. Manžel sa bojí, že keď príde polícia na kontrolu, zaplatíme pokutu. Ja si "myslím" že by sme takto mohli parkovať, ale chcela by som si to overiť u odborníkov. Ďakujem pekne za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Podla Prevadzkoveho poriadku je bezplatne parkovanie s park. preukazom ZTP len na vyhradenych miestach ZTP.

    http://www.parkovaniezilina.sk/sk/in...id=5&Itemid=27

    4. Parkovanie na parkovacích miestach, ktoré sú vyhradené pre osoby so zdravotným postihnutím je pre užívateľov vozidiel s daným preukazom nespoplatnené. Vyhradené parkovacie miesta pre osoby so zdravotným postihnutím musia byť označené príslušným zvislým a vodorovným dopravným značením.

    Na inom ako vyhradenom mieste ZTP, predpokladam, treba platit ako ostatni navstevnici ....
    margaretik Ďakujem
    ivka70 Inak vyhradene parkovisko ZTP musi byt v kazdej zone, tam je zakonne dany pomer, kolko ich musi byt na pocet parkovacich miest. Treba len hladat.
    Ak myslíš modrú invalidnú kartičku, tak ja ju mám tiež a denne parkujem v týchto zónach (celú pracovnú dobu) a ešte nikdy som nedostala pokutu ani papuču...Viem, že by sa to nemalo, ale toto je (nie len) moja skúsenosť.
    margaretik Ďakujem, asi podľa zákona by sa nemalo, ale hádam na tých pár hodín parkovania pred bytovkou nebudú problémy. Ja som len overovala. Ešte raz ďakujem

    ZŤP a parkovanie na platených zónach v meste

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.