Zavrieť

Porady

daňové priznanie B riadok 10: prosím o pomoc

Okrem príjmu zo závislej činnosti som v roku 2007 mala aj príjmy z prenájmu nehuteľností. Zaujímalo by ma, či si môžem uplnatniť nezdaniteľnú časť vo výške päťnásobku životného minima (Sk 24900), aj v prípade, keď si uplatňujem výdaje súvisiace s prenájmom nehnuteľností v skutočnej výške, teda nie 40% z príjmov. Skutočné výdavky sú totiž viac ako 40% z príjmov (28 000 Sk).

Konkrétna situácia:

Príjmy z prenájmu celkom 70 000 Sk
Skutočné výdavky súvisiace s prenájmom nehnuteľností 35 000 Sk

V riadku 10 stĺpec č.1 daňového priznania uvediem sumu 70 000 minus 24 900 = 45 100
Alebo len sumu 70 000 ?

V riadku 10 stĺpec č.2 daňového priznania uvediem sumu 35 000 Sk

Celkový zisk z prenájmu predstavuje teda 45 100 – 35 000 = 10 100 ?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    laudvili je offline (nepripojený) laudvili

    laudvili
    Ahoj,
    výdavky musíš upraviť tiež podľa návodu v daň.,priznaní ,ktorý je uvedený pod tab.č. 1

    Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

    Lubica3
    Ahoj, máš pod tabuľkou presný návod - 70 000 mínus 24 900 = 45 100, vydelíš /45 100: 70 000/ a vynásobíš skutočné výdavky týmto pomerom a dostaneš 22 550,- suma sumárum v riadku 10 ako príjmy uvádzaš 45 100 a výdavky 22 550,- z toho je základ 22 550,- atď. Pekný deň.
    ďakujem,
    nebolo mi jasné či môžem uplatniť skutočné výdavky na to, aby som si mohhla odpočítať ten nezdaniteľný základ, alebo či musím výdavky vypočítať paušálne

    Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

    Lubica3
    Vždy sa môžeš rozhodnúť či skutočné alebo paušálne výdavky /samozrejme čo je výhodnejšie/ ale treba ich upraviť tým pomerom, ktorým si si znížila príjem o tú nezdaniteľnú čiastku.

    daňové priznanie B riadok 10: prosím o pomoc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.