Zavrieť

Porady

Sprostredkovanie

Chcel by som vybrať živnosť na sprostredkovanie, ale na živnostenskom mi povedali, že to môžem len ohľadom voľného obchodu. Vlastne môžem sprostredkovať obchod....ale čo tým myslia, neviem si to prestaviť, lebo čo som im povedal, to mi hneď zamietli...tak kto mi vie poradiť, že čo tam patrí.
Napíšte mi prosím nejaký príklady koho napadne, aby som mal nejaký prehľad.....ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    p.mac Pozri príspevok
    Chcel by som vybrať živnosť na sprostredkovanie, ale na živnostenskom mi povedali, že to môžem len ohľadom voľného obchodu. Vlastne môžem sprostredkovať obchod....ale čo tým myslia, neviem si to prestaviť, lebo čo som im povedal, to mi hneď zamietli...tak kto mi vie poradiť, že čo tam patrí.
    Napíšte mi prosím nejaký príklady koho napadne, aby som mal nejaký prehľad.....ĎAKUJEM
    Sprostredkovanie v rozsahu voľnej živnosti. V tom máš zahrnuté skoro všetko, až na nejaké výnimky.

    A ak sprostredkovanie ti zamietli?

    p.mac je offline (nepripojený) p.mac

    človek, ktorý si sám tvorí svoj osud :o) alebo sa aspoň snažím ...viac p.mac
    Chcel som sproetredkovať firmy, ako napr. stavebné a podobne a ešte nejakých vecí vybavovanie vecí. Preto by som potreboval vedieť nejaké príklady na to.
    Monika Kováčová
    p.mac Pozri príspevok
    Chcel som sproetredkovať firmy, ako napr. stavebné a podobne a ešte nejakých vecí vybavovanie vecí. Preto by som potreboval vedieť nejaké príklady na to.
    pre iné podnikateľské subjekty?
    V tom prípade ide o sprostredkovanie obchodu, neviem, kde je teda problém...

    p.mac je offline (nepripojený) p.mac

    človek, ktorý si sám tvorí svoj osud :o) alebo sa aspoň snažím ...viac p.mac
    napr.: pre reklamu, " potrebujete dostavat alebo prerobit dom? zastavte sa a mi vam poradime a vzbavime! " vies ci aj toto tam moze patrit, alebo este co?

    p.mac je offline (nepripojený) p.mac

    človek, ktorý si sám tvorí svoj osud :o) alebo sa aspoň snažím ...viac p.mac
    tak neviem, že mi prečo tá pani vysvetlovala, že to mám nechať pre úrad práce...no asi to zle pochopila.
    inač ĎAKUJEM
    Nevie niekto, či treba povolenie na sprostredkovanie reklamy ak môj príjem nepresiahne ročne napr. 20 000 Sk. Nestačí podať príjem do daňového priznania ???

    Berny je offline (nepripojený) Berny

    Berny
    "Sprostredkovanie v rozsahu voľnej živnosti. V tom máš zahrnuté skoro všetko, až na nejaké výnimky."

    Mozete prosim uviest tie vynimky, pripadne ako sa da zistit o ktore vynimky sa jedna.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Berny Pozri príspevok
    "Sprostredkovanie v rozsahu voľnej živnosti. V tom máš zahrnuté skoro všetko, až na nejaké výnimky."

    Mozete prosim uviest tie vynimky, pripadne ako sa da zistit o ktore vynimky sa jedna.
    V živnostenskom zákone máš prílohu, v tom to nájdeš. Sú to viazané a koncesované živnosti. Napr. v rámci sprostredkovania v rozsahu voľnej živnosti nemôžeš sprostredkovať predaj strelných zbraní. Na to treba špeciálne povolenie.

    Dáša_ je teraz online Dáša_

    Dáša_
    Obávam sa, že sprostredkovanie v rozsahu voľných živností neprejde. Živnostenské úrady chcú činnosť konkretizovať. Teda napríklad sprostredkovanie obchodu, sprostredkovanie reklamy...
    Ale je možné, že takto postupujú iba niektoré ZU

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Dáša_ Pozri príspevok
    Obávam sa, že sprostredkovanie v rozsahu voľných živností neprejde. Živnostenské úrady chcú činnosť konkretizovať. Teda napríklad sprostredkovanie obchodu, sprostredkovanie reklamy...
    Ale je možné, že takto postupujú iba niektoré ZU
    Ja to mám v ŽL, ktorý bol vydaný v 01/2007

    Berny je offline (nepripojený) Berny

    Berny
    smith Pozri príspevok
    V živnostenskom zákone máš prílohu, v tom to nájdeš. Sú to viazané a koncesované živnosti. Napr. v rámci sprostredkovania v rozsahu voľnej živnosti nemôžeš sprostredkovať predaj strelných zbraní. Na to treba špeciálne povolenie.
    Takze ak tomu spravne rozumiem, tak sprostredkovanie v rozsahu volnej zivnosti nie je mozne napriklad:

    sluzby autoskoly, cinnost cestovnych kancelarii alebo ubytovacie sluzby - preto ze sa jedna o viazane cinnosti

    alebo

    dopravu ci maserske sluzby - preto ze sa jedna o koncesovane cinnosti.

    Dáša_ je teraz online Dáša_

    Dáša_
    Smith, my sme to riešili v 7/07 a nešlo to, muselo sa presne napísať o sprostredkovanie čoho ide.
    Ale je viac ako pravdepodobné, že išlo o iný živnostenský úrad

    Gido je offline (nepripojený) Gido

    Gido
    Bolo by potrebné to aspoň trochu špecifikovať sprostredkovanie čoho chce živnostník vykonávať. Je v súlade so zákonom predmet podnikania "sprostredkovanie obchodu a služieb v rozsahu voľných živností". Treba si však ujasniť, čo je sprostredkovanie a iné činnosti, ktoré chce živnostník vykonávať. Myslím, že na túto tému som nedávno dával vysvetlenie. Asi zbytočne... Dobrú noc.
    Naposledy upravil Gido : 18.09.07 at 13:59

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.