Zavrieť

Porady

Príspevok od štátu - zakladanie živnosti

Dobrý deň,

chcela by som skúsenejších poprosiť o rady týkajúce sa získavania príspevku pred založením živnosti - na úrade som sa zatiaľ dozvedela naozaj málo. Blíži sa mi prvé "skupinové" stretnutie a neviem, ako sa mám na neho pripraviť..a vôbec čo všetko v budúcnosti robiť, aby som mala čo najvyššie šance pre získanie (čo najvyššieho) príspevku.

Ak s tým máte skúsenosti prosím Vás o akúkoľvek radu.

Ďakujem a prajem pekný jesenný večer!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    erika s. je offline (nepripojený) erika s.

    erika s.
    Podmienky pre získanie príspevku na začatie podnikania sú doba evidencie na úrade práce 3 mesiace, vypracovanie podnikateľského plánu a absolvovanie prípravy na začatie podnikania (nejakého školenia). Potom nasleduje absolvovanie písomného testu a obhajoba pod. plánu. Dôležité je, aby bol vypracovaný v súlade so stanovenou štruktúrou, aby bol reálny a na činnosť, pre ktorú sú splnené podmienky. Výška príspevku je stanovená pre jednotlivé okresy priamo v závislosti od miery nezamestnanosti. Najvyššia možná suma tohto príspevku je 4 137,08 EUR. Využitý môže byť na zakúpenie vecí bezprostredne súvisiacich s vykonávaním podn. činnosti, príp. úhradu nájmu a odvodov počas doby podnikania. Po podpísaní dohody s úp sa zaviažete podnikať 24 mesiacov.

    Príspevok od štátu - zakladanie živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.