Zavrieť

Porady

prispevok od statu pri rozbehu zivnosti

Dobry den,

Potrebujem vediet ako je to s prispevkom od statu, pokial sa chystam rozbehnut zivnostensku cinnost v oblasti tvorby web stranok a softveru.
Prave som ukoncil vysoku skolu s titulom Ing.
Pocul som, ze je mozne ziskat spominany prispevok, pokial budem min. 3 mesiace na urade prace.

Najde sa niekto kto mi poskytne blizsie informacie alebo tento problem uz riesil?

S pozdravom Ivan.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tina_P je offline (nepripojený) Tina_P

    Tina_P
    Dobry den, ja prispevok nepozadujem, ale idem na SK podnikat v oblasti tvorby software, dozvedela som sa,ze to nemoze byt zivnost, ale podniknie podla autorskeho zakona. Ospravedlnujem sa za nepresne formulacie, ale zakony sa mi dost zle citaju.

    a-lena je offline (nepripojený) a-lena

    a-lena
    Je potrebné spracovať podnikateľský zámer a myslím, že ešte aj dnes absolvovať kurz. O príspevok je potrebné písomne požiadať. Výška príspevku je diferencovaná, podľa jednotlivých regiónov, v závislosti od výšky nezamestnanosti.
    Príspevok môže dostať nezamestnaný iba na podnikanie ako fyzická osoba (SZČO) nie pri založení s.r.o. Záväzok je 2-ročný.
    Ak sa živnosť zruší skôr, je potrebné alikvótnu časť ÚPSVAR-u vrátiť.

    prispevok od statu pri rozbehu zivnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.