Zavrieť

Porady

Terénna sociálna práca a účtovanie

Ahojte,
chcela by som sa opýtať či vie niekto poradiť ohľadom účtovania projektu terénnej sociálnej práce. Aké kódy zdroja používate? Čo s refundáciou, ktorá prišla teraz za minulý rok. Ako zúčtovavate zálohovú platbu? Ďakujem pekne.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    Ahoj,
    nenávratný finančný príspevok (NFP) na projekt terénnej sociálnej práce sa poskytuje v rámci Operačného programu Zamestnanosť a sociálna inklúzia. Intenzita pomoci je 95 % z prostiedkov EÚ (ESF) a ŠR a 5 % vlastných prostriedkov obce.

    ku kódovaniu zdrojov:
    a) ak ide o finančné prostriedky získané v roku 2008 a prenesené do roku 2009, použijú sa kódy zdrojov:
    - prostriedky ESF 13T1 (85 %)
    - spolufinancovanie zo ŠR 13T2 (10 %)
    - spolufinancovanie obce 13G6 (5 %)

    b) ak ide o finančné prostriedky získané v roku 2009, použijú sa kódy zdrojov:
    - prostriedky ESF 11T1 (85 %)
    - spolufinancovanie zo ŠR 11T2 (10 %)
    - spolufinancovanie obce 11G6 (5 %)

    k účtovaniu NFP poskytnutého systémom refundácie:
    - predpis pohľadávky z refundácie na základ odoslanej Žiadosti o platbu MD 378 / D 5xx
    - príjem refundovanej čiastky na účet MD 221+EK / D 378
    a súčasne poníženie (vymínusovanie) výdavkových položiek s kódom zdroja "41" a preúčtovanie na kódy zdroja podľa pomeru intenzity pomoci (napr. 85 % na kód zdroja 11T1, 10 % na kód zdroja 11T2 a 5 % na kód zdroja 11G6)

    k účtovaniu NFP poskytnutého systémom zálohovej platby:
    - príjem zálohovej platby na osobitný účet MD 221+EK / D 357
    - úhrada oprávneného nákladu na projekt MD 5xx / D 221+RK (zdroj sa uvedie podľa pomeru intenzity pomoci (napr. napr. 85 % na kód zdroja 11T1, 10 % na kód zdroja 11T2 a 5 % na kód zdroja 11G6)
    - zúčtovanie transferu do výnosov vo vecnej a časovej súvislosti s nákladmi MD 357 / D 693.

    andrea_mar je offline (nepripojený) andrea_mar

    andrea_mar
    ďakujem veľmi veľmi krásne, veľmi mi to pomohlo. Čo v prípade, ak minulého roku boli výdavky na TSP, ktoré boli refundované až toho roku a ku koncu min. roku sa neurobil predpis 378/5xx. Môžem to teraz dať len 221/5xx? Ďakujem.

    andrea_mar je offline (nepripojený) andrea_mar

    andrea_mar
    Podľa informácií zo včerajšej porady na DÚ sa kód zdroja 11G6 používal v 1. programovom období, pre terajšie 2. programové obdobie 2007-2013 sa vraj používa na spolufinancovanie obce kód zdroja 11GB. Aj program Urbis to má takto zadefinované.

    kvet je offline (nepripojený) kvet

    kvet
    andrea_mar Pozri príspevok
    Podľa informácií zo včerajšej porady na DÚ sa kód zdroja 11G6 používal v 1. programovom období, pre terajšie 2. programové obdobie 2007-2013 sa vraj používa na spolufinancovanie obce kód zdroja 11GB. Aj program Urbis to má takto zadefinované.
    Ďakujem za upozornenie, prehliadol som to


    Ahojte,

    chcela by som sa opýtať či vie niekto poradiť ohľadom účtovania projektu terénnej sociálnej práce. Aký kód zdroja mám používať keď Zdravotná poisťovňa nám vrátila preplatok poistného? Ďakujem pekne.



    Terénna sociálna práca a účtovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.