Zavrieť

Porady

Zmluva o najme bytu + plomba vyznacena na zaklade V

chystame sa prenajat byt a chcel som si overit ci prenajimatel ma vo vylucnom vlastnictve byt, tak ako je uvedene v zmluve.
Na katastri som vsak zistil, ze osoba uvedena v zmluve nebola zhodna s tou uvedenou katastri a pod danym bytom som nasiel nasledujucu informaciu:

PLOMBA VYZNAČENÁ NA ZÁKLADE V - XXXXX/2013

A v dodatkoch:
Záložné právo v prospech Tatra banka, a.s. (IČO ...) na byt č...., podľa V-ZZZZ/13 zo dňa 14.05.2013

Niekde som nasiel ze to znamena, ze sa deje zmena vo vlastnictve ale chel by som si byt isty. Zajtra planujem zavolat na kataster a spytat sa na dany byt.

Ak mate s niecim podobnym skusenosti, bol by som vam vdacny za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Vkladové konanie, môže ísť napríklad o zmenu majiteľa bytu. Kataster by Vám viac info, ako je na LV, poskytnúť nemal.
    mato321 takze teoreticky mozem poziatat majitela/prenajimatela aby mi ukazal doklad o kupe alebo ziadost o vklad do katastra?
    draik Môžte. Vlastníkom bytu sa stane až potom, čo správa katastra vklad povolí.

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Je to určite plomba, ktorá znamená zmenu majiteľa bytu. Kúpil to na hypotéku, záložné právo bolo napísané ešte na LV predávajúceho. Počkaj ešte pár dní, kým bude zapísaný nový majiteľ. Predaj bytu sa zrejme uskutočnil v máji. Nový majiteľ sa rozhodol byt hneď prenajať. Rovno sa ho opýtaj, povie ti. Kataster ti nič nepovie.
    mato321 dakujem, bohuzial cakat velmi nemozem, majitel spomynal ze ho kupil nedavno ale kataster ma na to nekonecnu cakaciu dobu, tak neviem kedy to tam bude uvedene... a nechce miekomu naletiet...
    Kvaka Kataster má lehotu 30 dní. Vklad záložného práva bol 15. mája.

    Zmluva o najme bytu + plomba vyznacena na zaklade V

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.