Zavrieť

Porady

pracovna cesta na SK

ahojte, patram na porade,ale sa vas spytam , , kolega bol 2 dni na sluzobke, doniesol mi doklad z restauracie, hotela a z auto opravovne, ako zauctovat? ma narok este na plne stravne za 2 dni , dakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    elena74
    ahojte, patram na porade,ale sa vas spytam , , kolega bol 2 dni na sluzobke, doniesol mi doklad z restauracie, hotela a z auto opravovne, ako zauctovat? ma narok este na plne stravne za 2 dni , dakujem...
    AK bol na SC, má nárok na diéty, podľa zákona o CN,preplatenie vedľajších výdajov( ubytovanie..). Fa za opravu vozidla by som dala medzi faktúry, naúčtované by malo byť na 511/321,prípadne ešte 343/321, úhrada tejto faktúry 321/211.

    elena74 je offline (nepripojený) elena74

    elena74
    dakujem ti...... aj ked mi doniesol blok na 180 z restauracie, vyplatim mu celu dietu za dva dni?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    elena74
    dakujem ti...... aj ked mi doniesol blok na 180 z restauracie, vyplatim mu celu dietu za dva dni?
    Krátiš mu diéty podľa zákona o CN.Upravujem,to si platil sám, potom buď mu zaplatíš doklad,vtedy nedostatne diéty, alebo doklad bude repre, a diéty podľa CN.
    Naposledy upravil Tweety : 15.05.06 at 07:22

    martina12 je offline (nepripojený) martina12

    martina12
    Tweety
    Krátiš mu diéty podľa zákona o CN.
    Maja, nerozumiem, prečo by sa mu mali krátiť diéty.
    Ak si zamestnanec sám zaplatil stravné v reštaurácii z vlastných peňazí, tak osobne doklad z reštaurácie nikde k cestovnému príkazu neprikladám a zúčtujem len stravné podľa hodín, ktoré strávil na SC.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Tweety
    AK bol na SC, má nárok na diéty, podľa zákona o CN,preplatenie vedľajších výdajov( ubytovanie..). Fa za opravu vozidla by som dala medzi faktúry, naúčtované by malo byť na 511/321,prípadne ešte 343/321, úhrada tejto faktúry 321/211.

    Súhlasím v prípade, že auto bolo firemné.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    elena74
    ten moj zamestnanec dostal zalohu pred sluzobnou cestou....
    postupovať podľa TWEETY

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Faktúru za auto zaúčtuj ako každú inú a nepleť sa s cesťakom. Daj to na opravy a cesťak účtuj samostatne. Ten blok z reštiky tiež ignoruj, či zaplatil viac alebo menej, to je jeho vec, niekde sa predsa najesť musel. Daj mu diéty podľa hodín a to 5-12hod. 89,- sk, 12-18 hod. 135,- sk a 18-24 hod. 208,- sk. Spočítaj cestovné a diéty a tak odpočítaj zálohu. Doplať alebo on vráti preplatok a je to. Zálohu zohľadni až po urobení cesťaku pri výpočte sumy k úhrade, viď predná strana CP.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    elena74
    dakujem ti...... aj ked mi doniesol blok na 180 z restauracie, vyplatim mu celu dietu za dva dni?
    Máš 2 možnosti.
    Buď mu vyplatíš stravné v plnej výške a blok z rštaurácie nech si nechá (bude to len jeho doklad, že niekde sa stravoval - veď na to dostal to stravné).

    Alebo ten blok zaúčtuješ na repre fond (ak ten kolega na taký má nárok) a v tom prípade krátiš nárok na stravné o zabezpečený obed.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    ................


    V tomto prípade by išlo o krátenie:

    (6) Ak má zamestnanec na pracovnej ceste preukázane zabezpečené bezplatné stravovanie v celom rozsahu, zamestnávateľ mu stravné neposkytuje. Ak má zamestnanec na pracovnej ceste preukázane zabezpečené bezplatné stravovanie čiastočne, zamestnávateľ stravné určené podľa odsekov 1, 2 alebo 5 kráti o 25 % za bezplatne poskytnuté raňajky, o 40 % za bezplatne poskytnutý obed a o 35 % za bezplatne poskytnutú večeru z ustanovenej sumy stravného pre časové pásmo nad 18 hodín alebo z najvyššej dohodnutej sumy stravného podľa odseku 5; miera krátenia stravného vyjadrená v menovitej hodnote sa zaokrúhli na celé koruny nahor.
    ....atď....

    Lenik je offline (nepripojený) Lenik

    Lenik
    Jara
    Faktúru za auto zaúčtuj ako každú inú a nepleť sa s cesťakom. Daj to na opravy a cesťak účtuj samostatne. Ten blok z reštiky tiež ignoruj, či zaplatil viac alebo menej, to je jeho vec, niekde sa predsa najesť musel. Daj mu diéty podľa hodín a to 5-12hod. 89,- sk, 12-18 hod. 135,- sk a 18-24 hod. 208,- sk. Spočítaj cestovné a diéty a tak odpočítaj zálohu. Doplať alebo on vráti preplatok a je to. Zálohu zohľadni až po urobení cesťaku pri výpočte sumy k úhrade, viď predná strana CP.

    Táto odpoveď je super. Súhlasím

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Chobot
    ................
    Alebo ten blok zaúčtuješ na repre fond (ak ten kolega na taký má nárok) a v tom prípade krátiš nárok na stravné o zabezpečený obed.

    Ak to umoznuje zamestnacova napln prace, tak sa mohol stretnut s klientom. V tom prípade by som uctoval blocek s rest. na repre a zamestnancovi plne stravné bez kratenia.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Jozef I
    Ak to umoznuje zamestnacova napln prace, tak sa mohol stretnut s klientom. V tom prípade by som uctoval blocek s rest. na repre a zamestnancovi plne stravné bez kratenia.
    Ak bol na obede s klietom, mal obed aj on aj klient. Neverím, že by obedoval len klient a on nie.

    V tom prípade mu ale zamestnávateľ zabezpečil bezplatné (bezplatné pre neho, lebo zo svojich nemusel nič platiť) čiastočné stravovanie, t.j. obed a pre tieto prípady zákon hovorí, že stravné sa kráti.

    Inak by dostal obed a aj náhrady, čiže bolo by duplicitné plnenie.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Pracovník má miesto výkonu práce vo firme. Jedná sa o vodiča, opravára.
    Počas pracovnej smeny je vyslaný na služobnú cestu ako vodič, z ktorej sa vráti na miesto svojho pracoviska po pracovnej dobe. Spolu za deň má odpracovaných 10,5 hod. /čiže + 0,5 hod. obed/. Má nárok na diety 89,- Sk, alebo sa mu započítava aj cesta domov autobusom a to znamená príchod do miesta bydliska, čo je už nad 12 hodín. Prosím o radu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    VERONIKA6
    Pracovník má miesto výkonu práce vo firme. Jedná sa o vodiča, opravára.
    Počas pracovnej smeny je vyslaný na služobnú cestu ako vodič, z ktorej sa vráti na miesto svojho pracoviska po pracovnej dobe. Spolu za deň má odpracovaných 10,5 hod. /čiže + 0,5 hod. obed/. Má nárok na diety 89,- Sk, alebo sa mu započítava aj cesta domov autobusom a to znamená príchod do miesta bydliska, čo je už nad 12 hodín. Prosím o radu.
    Má nárok na 89.-. Pracovná cesta mu končí v mieste pracoviska.
    §2 Zákona o CN 283/2002
    (1) Pracovná cesta podľa tohto zákona je čas od nástupu zamestnanca na cestu na výkon práce do iného miesta, ako je jeho pravidelné pracovisko (odsek 3), vrátane výkonu práce v tomto mieste do skončenia tejto cesty. Pracovná cesta podľa tohto zákona je aj cesta, ktorá trvá od nástupu osoby uvedenej v § 1 ods. 2 na cestu na plnenie činností pre ňu vyplývajúcich z osobitného postavenia vrátane výkonu činností do skončenia tejto cesty.
    Naposledy upravil Tweety : 06.06.06 at 11:22

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Tweety
    Má nárok na 89.-. Pracovná cesta mu končí v mieste pracoviska.
    §2 Zákona o CN 283/2002
    (1) Pracovná cesta podľa tohto zákona je čas od nástupu zamestnanca na cestu na výkon práce do iného miesta, ako je jeho pravidelné pracovisko (odsek 3), vrátane výkonu práce v tomto mieste do skončenia tejto cesty. Pracovná cesta podľa tohto zákona je aj cesta, ktorá trvá od nástupu osoby uvedenej v § 1 ods. 2 na cestu na plnenie činností pre ňu vyplývajúcich z osobitného postavenia vrátane výkonu činností do skončenia tejto cesty.

    Ďakujem za odpoveď. Prajem pekný deň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.