Zavrieť

Porady

Náhrada mzdy, problém na SP

Prosím o radu.Ozval sa mi bývalý zamestnannec, ktopý odchádza do dôchodku, že nie je čosi v poriadku na Soc. poisťovni s ukončením PP.PP ukončil 31.03.2009.V apríli sme mu preplatili starú dovolenku a to je akýsi problém na SP.Keď som tam volala tak mi pani povedala, že vraj mám dať opravný výkaz za marec s tým, že dovolenka bude vo vymeriavacom základe v 3/2009.Nechápem o čo im ide.Za apríl som normálne odviedla daň na DÚ z náhrady mzdy za dovolenku.Neviem čo s tým. Mali ste s niečim takým skúsenosť. Ďakujem.Prosím o odpoveď, ráno zas musím volať na SP.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    ak si preplatila dovolenku v marcovej mzde, náhrada sa zahŕňa do vymeriavacieho základu a platia sa z nej odvody. Ak si preplatila dovolenku po skončení pracovného pomeru, táto náhrada sa nezahŕňa do VZ zamestnanca a neplatia sa z nej odvody do SP. Rovnako sa v apríli tento zamestnanec neuvádza vo výkaze zamestnávateľa.

    antonia111 je offline (nepripojený) antonia111

    antonia111
    Ďakujem za rýchlu odpoveď. MNe sa totižto do výkazu za apríl neviem prečo dostal a mám tu stiahnuté aj urazové Poisť. Takže by som mala dať opravný výkaz za 4 mesiac už bez tohto zamestnanca ak dobre rozumiem a bez urazového poist.?Môžeš mi ešte odpovedať? Vďaka.

    Náhrada mzdy, problém na SP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.