Zavrieť

Porady

Refakturácia služieb

Poraďte prosím, ako mám vystaviť faktúru v nasledovnom prípade: Naša firma aj náš obchodný partner, pre ktorého prevádzame práce sme platcovia DPH. Na jednu akciu bolo potrebné poistiť zamestnancov a preložiť doklady. My sme poisťovni aj prekladateľskej firme výdavky uhradili. Poisťovňa ani prekladateľ nie sú platcami DPH. Náš partner nám tieto výdavky preplatí. Ako mu mám vystaviť faktúru za tieto služby - s DPH alebo bez? Mám k faktúre priložiť kópie dokladov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    daniek je offline (nepripojený) daniek

    daniek
    monspa
    Poraďte prosím, ako mám vystaviť faktúru v nasledovnom prípade: Naša firma aj náš obchodný partner, pre ktorého prevádzame práce sme platcovia DPH. Na jednu akciu bolo potrebné poistiť zamestnancov a preložiť doklady. My sme poisťovni aj prekladateľskej firme výdavky uhradili. Poisťovňa ani prekladateľ nie sú platcami DPH. Náš partner nám tieto výdavky preplatí. Ako mu mám vystaviť faktúru za tieto služby - s DPH alebo bez? Mám k faktúre priložiť kópie dokladov?
    Fakturovať budete s dph - správate sa tak akoby ste službu sami poskytli a dph odvediete váš partner si uplatní odpočet.

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    daniek
    Fakturovať budete s dph - správate sa tak akoby ste službu sami poskytli a dph odvediete váš partner si uplatní odpočet.
    V zákone o DPH pred vstupom do EÚ by to bolo bez DPH, ale teraz je to žiaľ plnenie s DPH. tebe ako platiteľovi DPH je to jedno, poškodzuje to Tvojho odberateľa.

    apo

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    apo
    V zákone o DPH pred vstupom do EÚ by to bolo bez DPH, ale teraz je to žiaľ plnenie s DPH. tebe ako platiteľovi DPH je to jedno, poškodzuje to Tvojho odberateľa.

    apo
    V zadaní témy sa píše, že odberateľ aj dodávateľ sú plátcami, takže nikto nie je poškodený.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    monspa
    Poraďte prosím, ako mám vystaviť faktúru v nasledovnom prípade: Naša firma aj náš obchodný partner, pre ktorého prevádzame práce sme platcovia DPH. Na jednu akciu bolo potrebné poistiť zamestnancov a preložiť doklady. My sme poisťovni aj prekladateľskej firme výdavky uhradili. Poisťovňa ani prekladateľ nie sú platcami DPH. Náš partner nám tieto výdavky preplatí. Ako mu mám vystaviť faktúru za tieto služby - s DPH alebo bez? Mám k faktúre priložiť kópie dokladov?
    Fakturáciu týchto výdavkov by som odporučoval mať ošetrenú v písomnej zmluve.
    K fa by som priložil kópie dokladov potvrdzujúce oprávnenosť výšky fakturácie.

    Refakturácia služieb

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.