Zavrieť

Porady

Odstupne vs. odmena

Kedze moju otazku z minuleho tyzdna niekto zmazal, chcel by som sa znova spytat, aky je v sucasnosti rozdiel medzi odmenou a odstupnym (vypoved je dohodou a je moznost nazvat vyplatene prostriedky ako odmena alebo odstupne) z hladiska odvodov a zdanovania. Co je pre zamestnanca vyhodnejsie ?
V minulosti sa z odstupneho neplatili odvody do zdravotnej poistovne, ale aj to sa zmenilo,
preto ma zaujima aktualny stav.
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pistacik je offline (nepripojený) Pistacik

    Pistacik
    Dakujem aj za opakovanu odpoved - po obsahovej stranke je porada.sk uplne super.

    Neodpustim si vsak vyhrady k pouzivatelskemu rozhraniu stranky (aj ked sa mozno stazujem na nespravnom mieste, verim, ze sa to dostane az k spravnej osobe).
    Je pravda, ze povodne dva prispevky neboli vymazane, hoci som o vymazanie jedneho poziadal.
    Aj pri zadavani tretieho sa vyskytla tato chyba:
    Warning: mysqli_query() [function.mysqli-query]: (21S01/1136): Column count doesn't match value count at row 1 in [path]/includes/class_core.php on line 1396
    Database error

    Suc pouceny z minula, nepokusal som sa prispevok znovu zadat, kedze takto netradicne vyzera potvrdenie spravneho prijatia prispevku.
    No a k tomu vyhladavaniu - ako neprihlaseny pouzivatel som si dal - Porady -> Uctovnictvo ->
    Mzdové účtovníctvo, personalistika, odvody -> Hladat v tejto porade -> Rozsirene hladanie -> Klucove slova (odstupne) -> Hladat len v nazvoch -> Hladat

    Vysledkom je 143 stran (OK, prispevkov je vela), ale moj prispevok nie je na prvej strane a ani nie je ziadna moznost zoradit podla datumu...

    Preto pridam kriterium do vyhladavania "Pred 2 tyzdnami a novsie" - vysledkom je "
    vyhladávač nenašiel žiadne výsledky
    ".
    Kde spravili soudruzi z NDR chybu ?
    Podobne som dopadol aj pri vyhladavani podla prihlasovacieho mena (
    no such filter attribute 'userid')
    a pod., proste som tie prispevky nijako nenasiel.
    Moj osobny nazor - vyhladavanie je neprehladne, ale hlavne nefunguje.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nikto nič nezmazal, odpoveď tam máš. Odvody sa platia rovnako aj z odmeny aj z odstupného.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.