Zavrieť

Porady

valorizácia

Dobrý deň, idem robiť rozpočet na rok 2010 - originálne kompetencie, ŠJ a ŠKD potrebovala by som poradiť či sa budú zvyšovať platy a o aké %. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    ALBINA Pozri príspevok
    Dobrý deň, idem robiť rozpočet na rok 2010 - originálne kompetencie, ŠJ a ŠKD potrebovala by som poradiť či sa budú zvyšovať platy a o aké %. Ďakujem
    Valorizácia bude, ale o koľko % - to je otázka na Počiatka, hovorí sa o 2% ale koľko to bude v skutočnosti ???????????

    Dobrá rada: Skús kvalifikovaný odhad. Pravú ruku zdvihni do výšky, ľavú prilož na brucho, zatvor oči a mysli na nejaké číslo

    Sojka 007 je offline (nepripojený) Sojka 007

    Sojka 007
    Práve mi riaditeľka predložila kolektívnu zmluvu čo podpisuje vláda, odbory a neviem kto. Je tam uvedené že valorizácia je 1% pre všetkých.
    Aj pedagógovia to majú za 1%. Takže dievčatá niet sa už na čo tešiť...Je to hrôza.

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Sojka 007 Pozri príspevok
    Práve mi riaditeľka predložila kolektívnu zmluvu čo podpisuje vláda, odbory a neviem kto. Je tam uvedené že valorizácia je 1% pre všetkých.
    Aj pedagógovia to majú za 1%. Takže dievčatá niet sa už na čo tešiť...Je to hrôza.
    Už to mám v dnešnej pošte aj ja, takže aby sme začali veľmi silno premýšľať čo s takým veľkým navýšením platov, do čoho investovať?

    Sojka 007 je offline (nepripojený) Sojka 007

    Sojka 007
    Sabadka Pozri príspevok
    Už to mám v dnešnej pošte aj ja, takže aby sme začali veľmi silno premýšľať čo s takým veľkým navýšením platov, do čoho investovať?
    Žeby do vzdelania? Možno očakávajú nízku návratnosť späť do školstva, tak nám radšej natvrdo zobrali 3% a nechali si ich radšej hneď.Pre istotu.Však myslia sociálne, cítia národne. 2/3 ľudí na Slovensku žije na hranici biedy a my by sme mali vytŕčať z radu?

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    Sojka 007 Pozri príspevok
    Žeby do vzdelania? Možno očakávajú nízku návratnosť späť do školstva, tak nám radšej natvrdo zobrali 3% a nechali si ich radšej hneď.Pre istotu.Však myslia sociálne, cítia národne. 2/3 ľudí na Slovensku žije na hranici biedy a my by sme mali vytŕčať z radu?
    Sojka nerob paniku! Aké 2/3? Veď teta Vierka minule v diskusnej relácii vyhlásila, že len 0,54% zamestnaných pracuje za minimálnu mzdu! No takže tých zvyšných 99,46% pracuje za priemernú alebo dokonca vyššiu mzdu tak aká hranica chudoby: Veď hranice sú už zrušené, žijeme predsa v "šengenskom" priestore! Ale asi to je už o inom, len aj jej to zabudli vysvetliť

    Sojka 007 je offline (nepripojený) Sojka 007

    Sojka 007
    Sabadka Pozri príspevok
    Sojka nerob paniku! Aké 2/3? Veď teta Vierka minule v diskusnej relácii vyhlásila, že len 0,54% zamestnaných pracuje za minimálnu mzdu! No takže tých zvyšných 99,46% pracuje za priemernú alebo dokonca vyššiu mzdu tak aká hranica chudoby: Veď hranice sú už zrušené, žijeme predsa v "šengenskom" priestore! Ale asi to je už o inom, len aj jej to zabudli vysvetliť
    Chcela by som žiť v krajine o ktorej teta Vierka rozpráva.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.