Zavrieť

Porady

podnikanie este pred uzavretim manzelstva - zrusenie BSM

Prosim vedel by mi niekto poradit ci moj manzel moze poziadat sud o zrusenie BSM podľa § 148a ods. 2 OZ, kedze ja som este pred uzavretim manzelstva bola a aj som jedinym spolocnikom v s.r.o.? dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    adv je offline (nepripojený) adv

    adv
    no tu je trosku terminologicky problem... podla par. 148 ods. 2 sud zrusi BSM, ak jeden manzelov ziskal opravnenie na prevadzkovanie podnik. cinnosti. Lenze tu ma opravnenie na podnikanie - t.j. zivnostensky list Vasa s.r.o., a nie Vy ako fyzicka osoba. Prinajhorsom by ste si museli na chvilku urobit zivnost a potom ju zrusit. staci totiz, aby v case vyhlasenia rozsudku bol jeden z manzelov podnikatelom.co sa bude daiat potom, zakon nezaujima.

    pozriem judikaty , ak nejake budu. som zvedavy, ci to zakon mysli restriktivne alebo nie.

    GabikaR je offline (nepripojený) GabikaR

    GabikaR
    Podla mna to tiez nie je jednoznacne.. v kometari k uvedenemu paragrafu som nasla, ze "nezalezi na tom, ci tento manzel bude podnikat sam alebo spolocne s inou fyzickou alebo pravnickou osobou". Z uvedeneho mi teda vyplyva, ze za podnikanie sa v tomto pripade povazuje aj s.r.o. Avsak zda sa mi to trosku nelogicke, vzhladom k tomu ze s.r.o. neohrozuje BSM. Zaroven si neviem poradit so situaciou, ze s.r.o. bola zalozena este pred uzavretim manzelstva cize este pred vznikom BSM.

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    GabikaR Pozri príspevok
    Prosim vedel by mi niekto poradit ci moj manzel moze poziadat sud o zrusenie BSM podľa § 148a ods. 2 OZ, kedze ja som este pred uzavretim manzelstva bola a aj som jedinym spolocnikom v s.r.o.? dakujem za radu
    Pre zrušenie BSM nie je spoločník v s.r.o. dôvodom. Musí to byť založenie živnosti.

    podnikanie este pred uzavretim manzelstva - zrusenie BSM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.