Zavrieť

Porady

Linkujeme Linkujeme Linkujeme

admin
Vzhľadom na pripravované zmeny a lepšie využitie zákonov a ich prepojení Vás chcem poprosiť a informovať no novej možnosti:

- Linkovanie tém smerom k týkajúcim sa zákonom - !dokonca ich paragrafom!

O čom to je?
  • je to o tom že každá téma (otázka - odpoveď) má súvis na nejaký zákon - pravdepodobne nachádzajúci sa na Porade medzi zákonmi online
  • každú takúto téme môžeme priamo prepojiť a dohľadať či už smerom od téme k zákonu (z téme sa preklikom priamo otvorí relevantný paragraf zákona), alebo od zákona (v zákonoch pribudnú linky v každom paragrafu - po kliknutí sa Vám otvoria LEN témy označené daným paragrafom)
Ako teda budeme označovať príslušné ustanovenia? MUSÍ to byť JEDNOTNÉ!!! - Musíme dodržiavať nasledovný tvar:

ZSP_§14_ods.1_pism.b (vysvetlivka: Zákon o Sociálnom poistení, paragraf 14, odsek 1, písmeno b)

tkaže formát je
  1. SKRATKA názvu zákona (ZSP) - zoznam skratiek všetkých používaných zákonov uvediem v tejto téme
  2. Podtrhovník (_)
  3. Znak paragrafu a číslo paragrafu (§14)
  4. Podtrhovník (_)
  5. SKRATKA slova odsek, bodka a číslo odseku (ods.1)
  6. Podtrhovník (_)
  7. SKRATKA slova písmeno, bodka a označenie písmena
  8. podrobnejšie zatiaľ nepôjdeme - hoci existujú aj podrobnejšie časti zákonov (alebo?)
Kliknite si nasledovný príklad: ZSP_§14_ods.1_pism.b ...a dostanete sa na text paragrafu 14....

A TO NIE JE VŠETKO! POTOM si to skúste opačne a v danom paragrafe písm.b si kliknite na odkaz Príklady a dostanete sa na všetky príspevky v ktorých sa daný odsek zákona prediskutoval. Pozn.: Momentálne sa dostanete asi len na tento príspevok, keďže je to prvá lastovička, ktorá sa takto okrúžkovala .-)

UPS A TO EŠTE STÁLE nie je všetko! Teraz to skombinujeme s novou funkciou ĎALEKOHľAD (tu ju nádjete Hľadáme Hľadáme Hľadáme ). AK budete chcieť odkázať niekoho na iné príspevky pojednávajúce o určitom paragrafe tak zabalíte odkaz na paragraf do ďalekohľadu takto [SEARCH]ZSP_§14_ods.1_pism.b[/SEARCH] a dotyčný sa po kliknutí dostane priamo na dané témy .-)


Tak do práce, resp. do linkovania .-) Ak nájdete veeeľmi zaujímavú tému, tak v nej kľudne pridajte nový príspevok s našou paragrafovou skratkou.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::::::::::::::::::::::::
Skratky zákonov:
ZSP - Zákon o Sociálnom poistení
ZoDP - Záko o dani z príjmov
ZDPH - Zákon o dani z pridanej hodnoty
ZZP - Zákon o zdravotnom poistení
ZP - Zákonník práce
ZSDP - Zákon o správe daní a poplatkov
ZU - Zákon o účtovníctve
ZZIV - Zivnostenský zákon
ZCN - Zákon o cestovných náhradách
ZSDL - Zákon o spotrebnej dani z liehu
OBCH - Obchodný zákonník
OZ - Občiansky zákonník

Môžete navrhnúť ďalšie zákony a skratky.
Kľudne môžete pripomienkovať (spolu vieme viac .-) moje skratky - ak sú niektoré skratky zaužívané inak, môžeme to zmeniť.

Teším sa s Vami - ak máte chuť, pridajte si tento príspevok do podpisu ako ja .-)

  • TIP! ak budete chcieť nájsť napr. príspevky súvisiace s celým paragrafom, nielen s určitým odsekom tak napíšte do vyhľadávača namiesto ZSP_§14_ods.1_pism.b to isté ale na konci tvaru dajte hviezdičku: ZSP_§14_* .... na ktorúkoľvek úroveň skratky dáte hviezdičku tak na taký záber tém sa dostanete


ZDP_§5
ZSF_§5
ZSP_§5
Naposledy upravil Richard : 21.08.07 at 10:39
Usporiadat
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

super novinka, Gratulujem Len budem potrebovať asi ťahák na ten presný tvar zákona
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

skúšam

ZDP_§43_ods.1_písm.a

ako to mám podčiarknúť???????????
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Vítam túto možnosť, ale nešlo by to bez tých "podtrhovníkov"? Nestačí medzera? Alebo to nie je technicky možné. Katkaj nemusíš citovať všetko, už ma bolí prst od skrolovania.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Paula
skúšam

ZDP_§43_ods.1_písm.a

ako to mám podčiarknúť???????????
Podčiarknúť? takto je to fajn, len ako som písal ide o pripravované zmeny, preto linky zatiaľ nefungujú .-) .... inak povedané daj tam na konci písmeno b
Ale to čo si chcela pôvodne urobiť - teda zabaliť to do ďalekohľada na vyhľadávanie môžeš urobiť, len problém vznikol, že ty si kopírovala text z môjho príspevku, ktorý už link obsahoval tak sa ti to doplietlo

Tkaže písmeno "a" nájdeš takto [SEARCH]ZDP_§43_ods.1_písm.a[/SEARCH]
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Paula
skúšam

ZDP_§43_ods.1_písm.a

ako to mám podčiarknúť???????????
Nijako - to čo si napísala neexistuje
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

ekopo
Katkaj nemusíš citovať všetko, už ma bolí prst od skrolovania.
Asi mám už večer spomalené reakcie ale čo nemám citovať???
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

ekopo
Nijako - to čo si napísala neexistuje
Ďakujem za výsmech, pomýlila som sa.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Mal som celý citát v Tvojom príspevku od Richarda.
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Paula
Ďakujem za výsmech, pomýlila som sa.
Výsmech si v žiadnom prípade nedovolím.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
ekopo
Vítam túto možnosť, ale nešlo by to bez tých "podtrhovníkov"? Nestačí medzera? Alebo to nie je technicky možné. Katkaj nemusíš citovať všetko, už ma bolí prst od skrolovania.
  1. technicky to je možné tak na polovicu, ale zatiaľ teda s podtrhovníkami - jedna časť by fungovala - smerom k zákonom ale pri súčasnom systéme vyhľadávania to nie je možné dohľadať - takže zatiaľ podtrhníkujeme .-) Podtrhníkovanie je dobrý zvyk, ktorý by vám mal poslúžiť aj pri názvoch súborov a tak ďalej! Počítače to majú radšej ... Medzera slúži primárne na oddelenie slov nie na spojenie a tu ich potrebujeme zlúčiť do jedného významového celku .-)
  2. čo sa týka zahltenia témy citáciami - môžete sa čoskoro tešiť na novú funkciu, kde budú tieto citáty zbalené a kto bude chcieť si ich rozbalí Hmm ale čo potom s toľkým priestorom?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

ekopo
Mal som celý citát v Tvojom príspevku od Richarda.
Aha prvotne som to písala s celou citáciou ale po sekunde som si to uvedomila a zmazala Prepáč
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Richard
Podčiarknúť? takto je to fajn, len ako som písal ide o pripravované zmeny, preto linky zatiaľ nefungujú .-)
Richard a kedy sa teda môžeme tešiť na túto novinku?
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
čoskoro, resp. postupne
Dôležité ich je mať v príspevkoch a témach, postupne popridávam linkovanie .-)
Link na zákon síce nebude fugnovať ihneď, ale vyhľadávanie funguje s okamžitou platnosťou pridania skratkového odkazu do príspevku .-) ehm a to je dôležitejšie ... dohľadať všetky relevantné témy
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Lenin povedal "učiť sa, učiť sa, učiť sa" .. Richard povedal "linkovať, linkovať, linkovať"
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Richard
...
  • TIP! ak budete chcieť nájsť napr. príspevky súvisiace s celým paragrafom, nielen s určitým odsekom tak napíšte do vyhľadávača namiesto ZSP_§14_ods.1_pism.b to isté ale na konci tvaru dajte hviezdičku: ZSP_§14_* .... na ktorúkoľvek úroveň skratky dáte hviezdičku tak na taký záber tém sa dostanete
Výborné. "Hviezdičkovaním" sa dá obsiahnuť "more" kombinácií.

Nenapadá ma teraz, ako by sa dali "zahviezdičkovať", napríklad, odkazy typu "§14 - §20". Zrejme iba vymenovaním každého §.

Alebo by to mohlo byť takto: ZSP_§§14-20_*_* ?
Pri viacerých odsekoch v jednom § by sa to dalo takto: ZSP_§14_oo.1-3_* ?
Pri viacerých písmenách v jednom odseku: ZSP_§14_ods.1_pp.a-c ?

Richard, nešpekulujem veľmi?

Alebo je moje špekulovanie názornou ukážkou príslovia o podanom prste a odtrhnutej ruke?
Naposledy upravil endrju : 08.11.06 at 19:32
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Zoznam skratiek zákonov navrhujem doplniť o zákon, ktorý sa tu každý mesiac pretriasa znova a znova od začiatku - a to je zákon o sociálnom fonde. Ďakujem
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Endrju, ak bude niekto chcieť dohľadať viacero paragrafov naraz, tak skutočne len takto: ZDP_§14* ZDP_§15* ZDP_§16* ZDP_§17*

Viacero odsekov sa nedá definovať, ale ZDP_§14* ti dá všetky témy týkajúce sa paragrafu 14 a teda aj všetkých odsekov

Viacero písmien v jednom odseku zasa tatko: ZSP_§14_ods.1*

Nedá sa síce špecifikovať presný počet písmien, alebo odsekov - pretože to berie celú vetvu v označenej (hviezdičkou) úrovni stromu, ale myslím že aj takto je to super a dá sa s tým pekne kombinovať.
Požiadavky typu "len odsek 1 a 2" sa každopádne dá naformulovať do vyhľadávača manuálne - jedno po jednom .-)
Lenivosť je síce pekná vlastnosť ktorej máme požehnane všetci čo sa snažíme veci zjednodušiť, ale aj počítač je len človek a treba mu zrozumiteľne definovať čo chceme .-) [na komunikačnej úrovni jeho vývinu ]

Poznámka: dohľadávanie viacerých paragrafov naraz asi nebude mať až taký význam, lebo potom nájdete neželaný mix tém - takže prístup jeden po jednom bude asi využívanejší. Ak však budeme označovať témy skratkami .-)
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Už sa aj opravujem, skratku ZDP pre zákon o dani z príjmov som opravil na ZoDP.

Prečo? Ak by ste hľadali ZDP* tak by Vám vyhľadalo aj ZDPH .-)

Opravil som to aj v prvom príspevku...
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Vďaka za vysvetlenie. Určite novinka pomôže aj v takejto podobe.
Bol som nadšený z novej "hračky" a tak som začal vymýšľať "vylepšenia" poznačené mojou profesionálnou deformáciou
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
endrju, skôr to bolo vysvetlenie pre ostatných .-) ako pre teba (predpokladám:-)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať