Zavrieť

Porady

Linkujeme Linkujeme Linkujeme

admin
Vzhľadom na pripravované zmeny a lepšie využitie zákonov a ich prepojení Vás chcem poprosiť a informovať no novej možnosti:

- Linkovanie tém smerom k týkajúcim sa zákonom - !dokonca ich paragrafom!

O čom to je?
  • je to o tom že každá téma (otázka - odpoveď) má súvis na nejaký zákon - pravdepodobne nachádzajúci sa na Porade medzi zákonmi online
  • každú takúto téme môžeme priamo prepojiť a dohľadať či už smerom od téme k zákonu (z téme sa preklikom priamo otvorí relevantný paragraf zákona), alebo od zákona (v zákonoch pribudnú linky v každom paragrafu - po kliknutí sa Vám otvoria LEN témy označené daným paragrafom)
Ako teda budeme označovať príslušné ustanovenia? MUSÍ to byť JEDNOTNÉ!!! - Musíme dodržiavať nasledovný tvar:

ZSP_§14_ods.1_pism.b (vysvetlivka: Zákon o Sociálnom poistení, paragraf 14, odsek 1, písmeno b)

tkaže formát je
  1. SKRATKA názvu zákona (ZSP) - zoznam skratiek všetkých používaných zákonov uvediem v tejto téme
  2. Podtrhovník (_)
  3. Znak paragrafu a číslo paragrafu (§14)
  4. Podtrhovník (_)
  5. SKRATKA slova odsek, bodka a číslo odseku (ods.1)
  6. Podtrhovník (_)
  7. SKRATKA slova písmeno, bodka a označenie písmena
  8. podrobnejšie zatiaľ nepôjdeme - hoci existujú aj podrobnejšie časti zákonov (alebo?)
Kliknite si nasledovný príklad: ZSP_§14_ods.1_pism.b ...a dostanete sa na text paragrafu 14....

A TO NIE JE VŠETKO! POTOM si to skúste opačne a v danom paragrafe písm.b si kliknite na odkaz Príklady a dostanete sa na všetky príspevky v ktorých sa daný odsek zákona prediskutoval. Pozn.: Momentálne sa dostanete asi len na tento príspevok, keďže je to prvá lastovička, ktorá sa takto okrúžkovala .-)

UPS A TO EŠTE STÁLE nie je všetko! Teraz to skombinujeme s novou funkciou ĎALEKOHľAD (tu ju nádjete Hľadáme Hľadáme Hľadáme ). AK budete chcieť odkázať niekoho na iné príspevky pojednávajúce o určitom paragrafe tak zabalíte odkaz na paragraf do ďalekohľadu takto [SEARCH]ZSP_§14_ods.1_pism.b[/SEARCH] a dotyčný sa po kliknutí dostane priamo na dané témy .-)


Tak do práce, resp. do linkovania .-) Ak nájdete veeeľmi zaujímavú tému, tak v nej kľudne pridajte nový príspevok s našou paragrafovou skratkou.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: ::::::::::::::::::::::::::::::::::
Skratky zákonov:
ZSP - Zákon o Sociálnom poistení
ZoDP - Záko o dani z príjmov
ZDPH - Zákon o dani z pridanej hodnoty
ZZP - Zákon o zdravotnom poistení
ZP - Zákonník práce
ZSDP - Zákon o správe daní a poplatkov
ZU - Zákon o účtovníctve
ZZIV - Zivnostenský zákon
ZCN - Zákon o cestovných náhradách
ZSDL - Zákon o spotrebnej dani z liehu
OBCH - Obchodný zákonník
OZ - Občiansky zákonník

Môžete navrhnúť ďalšie zákony a skratky.
Kľudne môžete pripomienkovať (spolu vieme viac .-) moje skratky - ak sú niektoré skratky zaužívané inak, môžeme to zmeniť.

Teším sa s Vami - ak máte chuť, pridajte si tento príspevok do podpisu ako ja .-)

  • TIP! ak budete chcieť nájsť napr. príspevky súvisiace s celým paragrafom, nielen s určitým odsekom tak napíšte do vyhľadávača namiesto ZSP_§14_ods.1_pism.b to isté ale na konci tvaru dajte hviezdičku: ZSP_§14_* .... na ktorúkoľvek úroveň skratky dáte hviezdičku tak na taký záber tém sa dostanete


ZDP_§5
ZSF_§5
ZSP_§5
Naposledy upravil Richard : 21.08.07 at 10:39
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Beata Pozri príspevok
Žeby zákon o bezpečnosti a ochranu zdravia pri práci?
Vidíš, mňa to nenapadlo....asi preto, že pri mojej práci mi nikto zdravie nechráni
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Ja tomu akosi NEM-rozumiem. Takže prvý pokus.

ZSP_§14_ods.1_písm.b
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Samozrejme zlý pokus. Ako tam pred to ZSP dostanete ten štvorček so šípkou???
0 0
cathyc cathyc

cathyc je offline (nepripojený) cathyc

Ďalší pokus. Dúfam, že ma odtiaľto nevypoklonkujete.


ZSP_§14_ods.1_písm.b
0 0
olio olio

olio je offline (nepripojený) olio

skúšam:
ZoDP_§19_ods.2_pism.e
Naposledy upravil olio : 14.10.07 at 09:05 Dôvod: lebo mi to nejde a mám nervy...
0 0
olio olio

olio je offline (nepripojený) olio

ZSP_§14_ods.1_pism.b
Naposledy upravil olio : 14.10.07 at 09:06
0 0
olio olio

olio je offline (nepripojený) olio

ešte jeden pokus:

ZSP_§14_ods.1_pism.b

...konečne, bola to pre mňa hotová maturita odborára...
Naposledy upravil olio : 14.10.07 at 09:25
0 0
d0d0 d0d0

d0d0 je offline (nepripojený) d0d0

Skúška:
ZSP_§14_ods.1_pism.b
No dobre, ale takouto formou odkazy na iné paragrafy nefungujú, alebo áno ? Ak dám miesto pism.b, pism.a tak nič. Kde je chyba ?
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

skuška
[SEARCH]
ZSP_§14_ods.1_pism.b
[/SEARCH]
0 0
VieraHu VieraHu

VieraHu je offline (nepripojený) VieraHu

ssss
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

ZSP_§14_ods.1_pism.b
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

ZSP_§14_ods.1_pism.b
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

ZSP_§138_ods.1
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

[SEARCH]odvody studenta a szco[/SEARCH]
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať