Zavrieť

Porady

rozdiel medzi zaplatenou danou a predpisom

Ahoj poradaci,
potrebovala by som radu co robit, ak v suvahe za rok 2006 k 31.12.2006 bola ina vyska dane ako vyska dane z prijmov zaplatena v roku 2007.
Prebrala som uctovnictvo koncom roka a pri nahadzovani zostatkov,resp. pociatocnych stavov a zoradovani dokladov som zistila rozdiel ...
co teraz?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    K.Katarinka Pozri príspevok
    Ahoj poradaci,
    potrebovala by som radu co robit, ak v suvahe za rok 2006 k 31.12.2006 bola ina vyska dane ako vyska dane z prijmov zaplatena v roku 2007.
    Prebrala som uctovnictvo koncom roka a pri nahadzovani zostatkov,resp. pociatocnych stavov a zoradovani dokladov som zistila rozdiel ...
    co teraz?

    Odsúhlaste si to so správcom dane.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    niekedy rozdiel spôsobí započítanie preddavku 2006 napr., za IV.Q. alebo za december do DP, pričom reálne úhrada prešla až 2.1.2007.
    V účtovníctve ti to môže figurovať zdanlivo ako preddavok 2007, hoci suma "poslúžila" na zníženie DP za rok 2006.

    K.Katarinka je offline (nepripojený) K.Katarinka

    K.Katarinka
    KEJKA Pozri príspevok
    niekedy rozdiel spôsobí započítanie preddavku 2006 napr., za IV.Q. alebo za december do DP, pričom reálne úhrada prešla až 2.1.2007.
    V účtovníctve ti to môže figurovať zdanlivo ako preddavok 2007, hoci suma "poslúžila" na zníženie DP za rok 2006.
    preddavky platene neboli, rozdiel robi len 38 sk ...

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    K.Katarinka Pozri príspevok
    preddavky platene neboli, rozdiel robi len 38 sk ...
    Pravdepodobne zrážková daň na bankovom účte a neodpočítaná ako preddavok. Ak áno, odpočítaj tento rok, ak sa dá...

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    K.Katarinka Pozri príspevok
    pozerala som aj do vysledovky, na 591 je ina suma ako bola uhradena ...
    Zrážková daň, ktorá bola zrazená na výpise v banke sa neúčtuje na 591, ale sa odpočíta ako preddavok od výšky dane, t.j. o jej výšku je úhrada nižšia. Musí však byť účtovaná na účte 341. Ak ju minulý rok neodpočítali , je stále na účte 341. Podľa tej sumy sa mi zdá na 99%, že ide o zrážkovú daň zrazenú bankou.

    K.Katarinka je offline (nepripojený) K.Katarinka

    K.Katarinka
    dan z urokov z uctu a dan z prijmov su rozdelene na analytiku
    resp. 341/1 dan z urokov a 341/2 dan z urokov, preddavky na dan neplatili ...

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    K.Katarinka Pozri príspevok
    dan z urokov z uctu a dan z prijmov su rozdelene na analytiku
    resp. 341/1 dan z urokov a 341/2 dan z urokov, preddavky na dan neplatili ...
    No a tam je ten rozdiel?

    K.Katarinka je offline (nepripojený) K.Katarinka

    K.Katarinka
    no v tomto roku by som mala platbu oductovat, ak sa nemylim z 341, ale ta platba je o 38sk nizsia ...

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    K.Katarinka Pozri príspevok
    no v tomto roku by som mala platbu oductovat, ak sa nemylim z 341, ale ta platba je o 38sk nizsia ...
    Ak bola platba nižšia, to znamená, že ho odpočítali ako preddavok na dani-pozri v DP. Prečo Ti poom celkovo nesedí účet 341?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.