Zavrieť

Porady

Faktúry z roku 2008

Môj klient, štvrťročný platiteľ DPH, našiel niekde v šuflíku faktúry vystavené v marci, v apríli a v decembri 2008 za nákup materiálu. Základ mám zaúčtovať ako nedaňový výdavok, keďže sa to týka minulého roku /nechce, aby sme podali dodatočné daňové priznanie/ a DPH môže nárokovať v tomto štrvťroku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Zákon o dani z príjmu bol tento rok k 1.3.2009 zmenený, takže je možné zaúčtovať faktúry do nákladov r.2009 s tým, že nemusíte podávať dodatočné daňové priznanie na daň z príjmu...
    http://www.porada.sk/1114325-post12.html
    Čo sa týka DPH - ak obhájite, že faktúra nebola minulý rok doručená (nie Vám, ale klientovi), tak potom nemusíte robiť dodatočné DP, ale môžete do zahrnúť do daňového priznania v tomto štvrťroku - uplatníte odpočítanie dane podľa toho, kedy boli faktúry doručené.

    Kurucz je offline (nepripojený) Kurucz

    Kurucz
    Ďakujem za odpoveď. Môžem Vás poprosiť, ktorý § bol zmenený v tom zmysle, že faktúru z roku 2008 môžem zaúčtovať do nákladov, neviem to nájsť v zákone o dani z príjmu.

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Zákon o dani z príjmu § 17 ods. 31, ktorý bol doplnený od 1.3.2009.
    Inak, keď kliknete na ten modrý odkaz v mojom príspevku, tam máte tento § aj citovaný...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.