Zavrieť

Porady

Minimalna hod. mzda

Dostala sa mi do ruk zmluva z min. roka:
Zamestnankyna mala na zmluve dohodnutu mesacnu mzdu 80,- pri 10 hodinovom týzdennom prac. case.Co vychodi 2 hod./denne.
V mzd. programe mala nahratu mesacnu mzdu a davali sa odpracovane dve hodiny denne. Je to OK?
Teraz treba zvysit - ked od 01.01. je min. hod. mzda 2,02 € /hod.

Druhy zamestnanec -mesacna mzda 350,- - 40hod./tyzdenne .... treba urobit dodatok k zmluve -alebo to bude program dopocitavat ... - myslim, ze sa musi urobit dodatok...

Dakujem
Naposledy upravil emily 2 : 22.02.14 at 15:48 Dôvod: Doplnenie
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Minimálna mesačná mzda pri skrátenom úväzku musí zodpovedať výške úväzku. V oboch prípadoch treba mzdu upraviť.:

    1. 352/40*10=88
    2. 352
    emily 2 OK , a ta zmluva moze byt tak ... mesacna 88,- a odrobi 2 hod. denne - to potom bude vychodit podla poctu prac. dni v roku od 19 do 23 dni - to nevadi... ? ( dufam, ze som dobre pochopila - 10hod/tyzdenne vychodi 2 hod. denne...)
    veronikasad Pri mesačnej mzde sa nesleduje počet prac.dní v mesiaci = neprepočítava sa hodinová mzda.

    Indeed je offline (nepripojený) Indeed

    Vylúčený člen Indeed
    Je to HANBA, že sa tu musia riešiť takéto otázky !

    Podľa mojho názoru by minimalna mzda mala byť 5 €/hod.

    Ale však pre niektorých zamestnávateľov je KRÍZA pre ochranu svojich príjmov také niečo ako mraznička pre zachovanie kvality nanuka,ktorý by sa inak roztiekol na pražiacom slnku...

    VIVAT hospodárska kríza !

    Však milí zamestnavatelia ???
    Mila123 bludy , samé bludy
    Indeed však Ty máš ma VYBLOKOVANEHO, tak ako je to možné,že čítaš moje komentáre ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.