Zavrieť

Porady

čudny leasing

Podnikateľ JU kúpi užitkové vozidlo od AAA na niečo nazvané kúpna zmluva/leasing . Je tam cena auta + DPH. Podnikateľ zaplatí časť ceny spoloč.AAA a zvyšok spláca cez leas.spoločnosť. Tá urobila splákový kalendár, kde je : istina+úrok+havar.poistné=suma splátky. Nikde žiadna DPH. Môžem pri úhrade prvej platby nazvanej záloha zaplatenej spoloč.AAA odpočítať celú DPH ?
Prosím súrne je to do tejto DPH
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    Nijako tú zálohu zaplatil spoloč.AAA. V splátkach istiny je OC teda zákl.dane + úrok + poistenie

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Zaujímavé...
    Keď je tam základ dane... oni tam tú DPH nevyčíslili??? Ja by som ich bombardovala, nech pošlú správny splátkový kalendár.
    A čo je to za lízingovku??

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    Celé je to čudné, lebo na prednej strane je užit.vozidlo (Nissan Vanete) a na ďaľšej strane osobné vozidlo. Podľa toho, ak to brali ako osobné sa možno na tú DPH bodli, ale ...Poslala som fešiho do toho AAA auto, ale on je nemožný a ja neviem čo s tým. Hlavne ten kalendár má istinu = OC čo by mi vyšlo uplatniť DPH , lebo ju mám vyčíslenú na tej zmluve, ale neviem

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    A nedal Ti kópiu techničáku, že čo je tam napísané? Či úžitkové alebo osobné? Ináč, kukala som teraz do autokatalógu a taký nissan som tam nenašla....

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    Teda si úžasná, že máš zrovna takýto katalóg ? Túžiš po NIssane? Techničák mi nedal. Celé to bolo dosť narýchlo a ja som mu pre istotu dala tú zmluvu aj so spl.kalend.nech sa tam ide spýtať. Až cestou domou som si uvedomila, či to odrátanie som mala urobiť celé a vŕta mi to v gebuľke, či to je OK
    Ešte ma napdlo, že si ten Nissan asi mrkla na nete, tak idem študovať aj ja

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Môj muž zbiera tieto autokatalógy snád už od roku 1995 :-), tak som všetky prelistovala a nenašla.
    Z tej zálohy si môžeš uplatniť celú DPH, aspoň tak som to pochopila z tých všetkých predpisov, čo som študovala, ale musí to byť úžitkové vozidlo. Už som to našla na internete. Je to taká dodávka staršieho dáta .-)
    Naposledy upravil babenko1 : 22.01.05 at 09:14

    eviketa je offline (nepripojený) eviketa

    eviketa
    sorry že nesôr, ale ešte dorábam 5 DPH - záloha nemá DPH nikde nič, len že uhradí čiastku.... dopredu. Ale v Poradcovi 10 som našla taký príkl.na užit.vozidlo a tam je kalendár pekne rozpísaný na DPH. Tak to by som opdoč.DPH aj ja. takže asi to budem musieť poriešiť s konkretnou LZspol.v pondelok.Dík a pekné nissanovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.