Zavrieť

Porady

Plyn od SPP na zaklade 300% narastu faktury

Prosim poradte , prislo mi vyuctovanie od SPP za predchadzajuci rok za plyn .Nedoplatok sme mali 2,30€ .Na zaklade nedoplatku o tyzden na to prisla nova faktura , kde nam dali novy rozpis platieb / doteraz sme platili 180€ kvartalne/, zdvihli nam fa kvartlane na 540 € . Samozrejme sme sa odvolali , ze je to neakceptovatelne, na zaklade tak nizkeho nedoplatku . Potvrdili nam , ze od 01/10/2014 nam to upravia naspat na povodnu platbu , ale je nutne , aby sme zaplatili rozdiel 360 € , a potom nam to v dalsom uctovacom obdobi / TEDA O ROK !!!! / vratia . Toto som samozrejme zavrhla , s tym ze sme osobne navstivili SPP. Taky pristup som este nezazila. V dobe ked kazdy bojuje o zakaznika, sa s nami odmietali bavit a hladat riesenie, ze kludne Vas odpojime ak s tym nesuhlasite . Ako postupovat ? ked prejdem do ZSE , SPP mi vymontuje hodiny , a tvrdia , ze aj tak musim v SPP vyrovnat dlh, lebo nevedia prepisat odberatela .

Dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    topper1 je offline (nepripojený) topper1

    topper1
    Môj názor je, že by ste mali osloviť nového dodávateľa, ak chcete prejsť k ZSE...nový dodávateľ ukončí zmluvu v SPP. Tých 360 EUR by som zaplatil, ale ked ukončíte zmluvu, tak vyúčtovacia faktúra vám príde po jej ukončení a nie až o rok...teda peniaze sa vám vrátia. Pri zmene dodávateľa sa nemenia hodiny.

    agape je offline (nepripojený) agape

    Vylúčený člen agape
    Ja by som osobne zaplatil 180 € a poziadal ZSE o uzavretie novej zmluvy / samozrejme v lehote podla vypovednych podmienok od SPP zakotvenych v zmluve/. SPP po zmene dodavatela plynu musi okamzite urobit vyuctovanie a tam vyrovnas rozdiel

    timotej je offline (nepripojený) timotej

    timotej
    treba skusi este napisat oficialnu reklamaciu na zle vyratane preddavky a doporucene to zaslat na spravu pohladavok, kopiu na riaditelstvo - je nemyslitelne, aby ste si napr. kvoli tomu pomaly potrebovali uver, aby ste platili za chybu SPP, zaroven s tym poziadat o odklad splatky az do vyriesenia reklamacie, aby neodpojili hodiny

    c.s.i. je offline (nepripojený) c.s.i.

    c.s.i.
    Hodiny ti nevymontujú. Plyn dodáva stale SPP, len platit budeš novému dodávateľovi, s ktorým podpíšeš zmluvu. Aj všetky reklamácie napr. na pokazené hodiny,... musíš volať SPP, oni sú majitelia hodín a potrubia. Aj odpis stavu plynomeru robí SPP a stav vyučtuje na nového dodávateľa a on na teba :-)
    Tiež si myslím, že tú jednu splátku zaplaťte a keď sa prehlásite k novému tak urobia vyúčtovanie a mali by vrátiť. Nový ti urobí predavkové faktúry na základe tvojho odberu na vyúčtovacích faktúrach s SPP.

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Tu čítaj a vpravo máš Zmena dodávateľa - dobré rady a aj legislatívu:
    http://www.urso.gov.sk/?q=Pre%20spot...%A1vate%C4%BEa
    Určite by som zmenila dodávateľa a SPP ti musí vrátiť zálohu.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    toto je situácia kedy by sa hodil nájomný terorista aspoň s hnojovými bombami....
    gogol99 SPP, ako ešte stále dominantný dodávateľ plynu, si nemôže dovoliť robiť lapsusy - na to čaká URSO, aby im šupol mastnú pokutu. Preto ma zaujímajú dôvody, prečo SPP, takto koná.

    Plyn od SPP na zaklade 300% narastu faktury

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.