Zavrieť

Porady

prerušená živnosť

Prosim, poraďte mi. Mám príjmy zo závislej činnosti a mám zaroveň prerušenú živnosť - celý rok 2007. Za rok 2007 som teda zo živnosti nemala žiaden príjem. Som povinná podať daňové priznanie typu B? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bianka1 je offline (nepripojený) Bianka1

    Bianka1
    samozrejme veď si stále SZČp len más prerušenú živnosť do §6 z podnikania dáš 0 a do § 5 zo záv. činn. dáš príjmky zo zamest.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    samozrejme veď si stále SZČp len más prerušenú živnosť do §6 z podnikania dáš 0 a do § 5 zo záv. činn. dáš príjmky zo zamest.
    síce som sa s takouto kombináciou nestretla, ale akosi sa mi to nezdá - podľa mňa len RZD resp. DP FO A / ak nestihla termín podania žiadosti o RZD / alebo sa mýlim ?
    Naposledy upravil hanelie : 25.02.08 at 09:31

    beatam je offline (nepripojený) beatam

    beatam
    samozrejme veď si stále SZČp len más prerušenú živnosť do §6 z podnikania dáš 0 a do § 5 zo záv. činn. dáš príjmky zo zamest.

    Toto ma zaujalo... Podľa mňa nemusí podať DP typ B. Má prerušenú živnosť = nie je SZČO. Vyjadrí sa ešte niekto?

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    Urcite sa podava aj danove priznanie z prijmu typ B aj ked je zivnost prerusena.

    Mam jedneho co ma prerusenu a musime podavat aj nulove priznanie ku DPH.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    beatam Pozri príspevok
    samozrejme veď si stále SZČp len más prerušenú živnosť do §6 z podnikania dáš 0 a do § 5 zo záv. činn. dáš príjmky zo zamest.

    Toto ma zaujalo... Podľa mňa nemusí podať DP typ B. Má prerušenú živnosť = nie je SZČO. Vyjadrí sa ešte niekto?

    Podľa môjho názoru , tiež nie je povinný podať DP typ "B" .Pripájam ešte tento link , kde sú k závislej činnosti otázky a odpovede a je tam aj podobná vypracovaná otázka .........
    http://www.porada.sk/638634-post6.html

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    esolt Pozri príspevok
    Prosim, poraďte mi. Mám príjmy zo závislej činnosti a mám zaroveň prerušenú živnosť - celý rok 2007. Za rok 2007 som teda zo živnosti nemala žiaden príjem. Som povinná podať daňové priznanie typu B? Ďakujem.
    Moja odpoveď v príspevku č.8 je daná za predpokladu ,že živnosť nebola pozastavená v roku 2007 ,ale v roku 2006 a rok 2006 bol vysporiadaný v súlade so Zákonom o dani z príjmov §17 odst. 8 písm.a/ a odst.9.
    Naposledy upravil Zita5 : 25.02.08 at 10:04

    prerušená živnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.