Zavrieť

Porady

Odpočet DPH z akontácie pri leasingu

Dobry den, vedel by mi niekto odpovedat na nasledujucu otazku?

Spolocnost - platitel DPH - si zakupili motorove vozidlo kategorie M1 na leasing (vozidlo je zaradene do obchodneho majetku).Zaplatili akontaciu 10 000 eur. Su stvrtrocni platitelia DPH. Akurat uzatvaram druhy stvrtrok a teraz som si nie ista ci si z tej akontacie mozem odpocitat DPH. Poradi mi niekto? Vopred dakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
Bublinka33 Pozri príspevok
Dobry den, vedel by mi niekto odpovedat na nasledujucu otazku?

Spolocnost - platitel DPH - si zakupili motorove vozidlo kategorie M1 na leasing (vozidlo je zaradene do obchodneho majetku).Zaplatili akontaciu 10 000 eur. Su stvrtrocni platitelia DPH. Akurat uzatvaram druhy stvrtrok a teraz som si nie ista ci si z tej akontacie mozem odpocitat DPH. Poradi mi niekto? Vopred dakujem
Áno.

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

andreaS
mas k tomu danovy doklad?

ide o novy leasing v roku 2010? alebo postupenie leasingu?

Bublinka33 je offline (nepripojený) Bublinka33

Bublinka33
Mam k tomu kupnu zmluvu + sucastou je splatkovy kalendar. A ano je to novy leasing roku 2010 avsak na ojazdene motorove vozidlo.

Bublinka33 je offline (nepripojený) Bublinka33

Bublinka33
A este jedna vec, asi dolezita. V kupnej zmluve ani nikde sa DPH nespomina. Tak ako teraz?

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Tweety
Bublinka33 Pozri príspevok
A este jedna vec, asi dolezita. V kupnej zmluve ani nikde sa DPH nespomina. Tak ako teraz?
Tak potom, čo chceš odpočítať? To si mala uviesť hneď na začiatku, potom jasne, že dostaneš nesprávnu odpoveď.

Odpočet DPH z akontácie pri leasingu

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.