Zavrieť

Porady

Zrušenie BSM bez účasti na súde

Dobrý deň,

nakoľko manžel je živnostník, chcela by som zrušiť BSM počas trvania manželstva. Našla som tento vzor návrhu: https://www.najpravo.sk/rady-a-vzory...anzelstva.html

Manžel s návrhom súhlasí, nechce však ísť na súd. Akým spôsobom mám prosím Vás upraviť tento návrh (samozrejme okrem vyňatia vety "výsluch účastníkov" pri Dôkaze), aby súd rozhodol o zrušení BSM bez našej účasti?

Ďakujem za každú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Podaj návrh s prílohami podľa vzoru, pridaj vyhlásenie manžela, že sa k žalobe pripája, uznáva ju a potvrdzuje skutočnosti preukazujúce opodstatnenosť návrhu
    z dôvodu jeho podnikateľskej činnosti.
    Súd môže rozhodnúť rozsudkom pre uznanie nároku podľa § 282 až § 285 civilného sporového poriadku.
    Ak by ho súd vyzval na účasť pojednávaní a on by neprišiel, ešte by mohol súd rozhodnúť rozsudkom pre zmeškanie podľ § 274 resp. § 273.
    janka.z Ďakujem za odpoveď. Mám dať niečo v zmysle, že súd má rozhodnúť rozsudkom pre uznanie nároku podľa § 282 až § 285 civilného sporového poriadku do časti "rozsudok"? Alebo to radšej nechať v pôvodnom znení?
    Mária27 Podľa § 177 Pojednávanie nie je potrebné nariaďovať, ak strany s rozhodnutím vo veci bez nariadenia pojednávania súhlasia. Ten súhlas dajte obaja - nemusíš žiadať, len to obaja skonštatujte.

    Zrušenie BSM bez účasti na súde

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.