Zavrieť

Porady

Dovolenka pri mori s 3 deťmi

Prosím o radu, chystáme sa s našimi 3 deťmi na dovolenku, máme doma asi 10 kg katalógov, pobehala som asi 6 cestoviek, no odvšadiaľ odchádzam s dlhým nosom. Prestávam už veriť že existuje hotel pre rodinu s 3 malými deťmi (2, 4 a 6 rokov). Všade je len dvojka, prinajlepšom dvojka s dvomi prístelkami a tety v cestovke len prekrúcajú očami. Neviem či sme až príliš nároční - chceme all inclusive, chceme peknú pieskovú pláž a animácie aj pre deti. Pýtala som sa aj či by nám v prípade rodinnej izby (tie sú ako inak iba pre 4 osoby) nemohli pre to najmenšie dať detskú postieľku, no nepochodila som. Ponúkali nám iba 2 izby vedľa seba, ale nechceme deliť rodinu a nyvyše tam by sme museli platiť za 4 dospelé osoby.
Vieme že to nebude lacná dovolenka (plánujeme investovať cca 3 000 ), no i tak sme sklamaní z ponuky.
Vie mi niekto poradiť kam teda ísť? Vďaka za každú radu!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    určite chceš all inclusive?
    ja som pred rokmi bola v Grécku ale zobrali sme tzv. suitu. Bývali sme v malom domčeku, behali na požičanom aute, prejazdili sme celú Krétu, bolo to úžasné. Raňajky sme si robili sami, decká sme nesilili k jedlu. Priamo v cestovke námporadili, aby sme allincl. nebrali. Za ten príplatok, ktorý sme ušetrili na piatich osobách, sme sa kráľovsky najedli kedy sme chceli a kde sme chceli.
    Priamo pri domčeku sme mali bazén, v noci bol osvetlený, takže sme šantili do noci.

    laurin je offline (nepripojený) laurin

    laurin
    Kejka,

    nemozes napisat kde ste to presne boli? My mame sice 2 deti ale kazdy dobry tip potesi... Vdaka.

    editasara je offline (nepripojený) editasara

    editasara
    Ahoj, my máme 3 deti, a boli sme v hotely Avena v Liptovskom Mikuláši. Mali super akciu, 3 deti s polpenziou sme mali zdarma a každý deň sme mali ešte procedúry.
    Ale pred 2 rokmi ste tiež hľadali a nakoniec sme si sami objednali hotel telefonicky v bulharsku, a šli sme vláčikom. Cesta dlháááá, ale dalo sa.

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    my sme boli s 2 detmi vlastnym autom v Chorvatsku na Rabe, tam sme byvali v dome, tiez sme si sami robili ranajky,na obed-veceru sme chodili do restauracie a nestalo nas to tolko kolko pytaju niektore cestovky za zajazd /pri doprave vlast.autom/.

    a-lena je offline (nepripojený) a-lena

    a-lena
    Zdravim Jahodka,
    skus mi poslat mail na po-rada@pobox.sk. Dam Ti kontakt na majitela hotela v Taliansku. Hovori slovensky. Maju aj 4-postelove izby a nie je to na Slovensko az tak daleko ako Grecko.Alena

    Rika je offline (nepripojený) Rika

    Rika
    jahodka30 Pozri príspevok
    Prosím o radu, chystáme sa s našimi 3 deťmi na dovolenku, máme doma asi 10 kg katalógov, pobehala som asi 6 cestoviek, no odvšadiaľ odchádzam s dlhým nosom. Prestávam už veriť že existuje hotel pre rodinu s 3 malými deťmi (2, 4 a 6 rokov). Všade je len dvojka, prinajlepšom dvojka s dvomi prístelkami a tety v cestovke len prekrúcajú očami. Neviem či sme až príliš nároční - chceme all inclusive, chceme peknú pieskovú pláž a animácie aj pre deti. Pýtala som sa aj či by nám v prípade rodinnej izby (tie sú ako inak iba pre 4 osoby) nemohli pre to najmenšie dať detskú postieľku, no nepochodila som. Ponúkali nám iba 2 izby vedľa seba, ale nechceme deliť rodinu a nyvyše tam by sme museli platiť za 4 dospelé osoby.
    Vieme že to nebude lacná dovolenka (plánujeme investovať cca 3 000 ), no i tak sme sklamaní z ponuky.
    Vie mi niekto poradiť kam teda ísť? Vďaka za každú radu!
    My máme 2 deti a keď boli ešte malé, boli sme v Chorvátsku ubytovaní v izbe s jenou manželskou posteľou a jednou prístelkou. Ja s deťmi som spala na posteli, muž na prístelke. Tá posteľ bola dosť široká, takže to bola fajn. Menšia dcéra bola vtedy zadarmo.
    Možno by ste sa na 4 postele tiež zmestili s takými malými deťmi.

    GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

    GABAZ
    S takými tromi malými detmi odporucam apartman v Chorvatsku alebo v Taliansku vlastným autom . Podmienkou, ale je dostatocne velke auto, kedze by sa tam museli vojst tri autosedacky. Z lokalít, ktore by som odporucala v Chorvatsku, podla toho co som citala by boli Rab, Pag alebo Istria. Uplne idealny by bol apartman v nejakom turistickom komplexe alebo v kempe. Tam zvykne byt vela moznosti pre deti - preliezky, animacie a podobne. Taketo ponuky na ubytovanie na Istrii som si vsimla na stranke CK Intermedial.

    Vlastnu skusenost mam s kempom Zaton nedaleko Zadaru. V Chorvatsku su urcite krajsie miesta co sa tyka plazi a mora, ale tento kemp je urcite velmi dobre vybaveny pre rodiny s detmi a cely je umiestneny pod stromami. Ma ho v ponuke aj zopar slovenskych CK, ale skus pozriet priamo na stranku kempu www.zaton.hr - maju super ponuku ubytovania v apartmanoch aj s polpenziou - najdi si Family special - maju aj apartmany pre 5 osob.

    Vlastas je offline (nepripojený) Vlastas

    žena Vlastas
    Ja už mám síce deti väčšie, ale keď mali 4,5,8 rokov chodili sme letecky na Krétu do dvojizbových apartmánov s kuchynkou. Všetci sme boli spolu, raňajky sme si robili sami a potom sme sa stravovali podľa toho, kde sme sa počas dňa nachádzali. Mne by all inclusive nevyhovovalo, nakoľko sa musíš prispôsobovať a takto sme sa na izbu niekedy dostali až večer. Platiť celé menu pre malé deti vopred je finančne náročné a deťom v tom teple moc nechutí, a preto im objednáš toľko na koľko sa v tom momente cítia. Dokonca sme boli na Kréte aj keď sme mali ešte dvojročnú dcéru /to sme už boli šiesti/ v apartmáne s dvomi spálňami, spoločenskou miestnosťou a kuchynkou. Apartmány ponúkajú na rôznych destináciách, treba si len vybrať krajinu a určite sa niečo nájde. Prajem príjemnú dovolenku.

    Rika je offline (nepripojený) Rika

    Rika
    [QUOTE=GABAZ;1394256] Podmienkou, ale je dostatocne velke auto, kedze by sa tam museli vojst tri autosedacky.

    Nedávno som bola na školení pre vodičov, bolo nám povedané, že keď sú 3 deti, tak to najstaršie môže byť v strede pripútané pásmi bez sedačky.

    msa je offline (nepripojený) msa

    msa
    osobne si neviem s našími tromi deťmi predstaviť cestu k moru v aute, už po 20km ich máme chuť začať vyhadzovať von z auta. Pred šiestimi rokmi sme boli /vtedy iba s dvomi/ v Chorvátsku, ale nikdy viac. Išli sme na noc, dala som každému kinedryl, že reku na spanie, ale im sa ani nesnívalo, tak som ešte skúsila diazepam , ale nepomohlo ani to. Tá cesta bola strašná a pri predstave, že nás čaká ešte jedna taká, no zbohom. Odvtedy, radšej ideme každý druhý rok a letecky. Je to o dosť časovo kratšie a aj keď musíme byť na letisku dve hodiny pred odletom, tam aspoň môžu behať. Vlani sme išli s tromi /najmladšia mala iba rok, tak sme ju mali vlastne zadarmo/ a boli sme na 2+2. Na rok to bude horšie, ale kamarátka bola vlani tiež s väčšími tromi deťmi. Boli v Bulharsku na jednej izbe a mali tam2+ jednu prístelku a jednu poschodovú posteľ. Viem, že sa dalo dohodnúť.

    Miika2 je offline (nepripojený) Miika2

    Miika2
    Ahojte, hladam uz rok v predstihu dovolenku pri mori na leto 2012 - hladam tipy kam ist, ale mozno skoncime tak kde minule... Buduce leto budeme v zostave: 2 rodicia, 7r, 3r, 1,5r a babina, cize 3 dospeli a 3 deti a to bude asi dost problem najst taku izbu.

    Mozem odporucit hotel Fereniki v Georgioupolise na Krete. Nie je to ale all inclusive hotel. My tam sme vzdy len s ranajkami, cez obed si dame buchtu a nanuk na plazi a veceriame v jednej z mnohych restauracii v mestecku, ktore su od hotela len na skok. Plaz je pieskova, pozvolny stup, idealna pre male deti, plus je to velmi dlha plaz, takze nemusite sa tlacit s nikym ked nechcete, za lehatka sa klasicky plati... Je to hotel ktory sme si bookovali cez nemecke CK na internete, boli sme tam uz 3x a posledne sme boli v dost priestrannom Suite, kde bola jedna velka izba s manzelskou postelou a kupelnou s vanou a k tomu dalsia izba s 2 samostatnymi postelami, kuchynskym kutikom a priestrannym balkonom. Cez nemecku CK sme leteli z Viedne a len cez nemecku CK sa daju objednat izby typu apartman - cize Suite A a B. Ceska cestovka co tam lieta ma zarezervovane len klasicke dvojlozkove izby a ine sa zohnat cez nu nedaju. Okrem toho ako "nemecky" zakaznik vzdy dostanete lepsie izby ako cesky, nic v zlom, ale je to tak.

    Boli sme vtedy v zostave: rodicia + 1r dieta v zapozicanej cestovnej postielke + 6r dieta na posteli + babina. Ale vhodne je to aj v zostave: rodicia + male dieta v postielke + 2 dalsie vacsie deti ktore spavaju uz na normalnej posteli. Nelkalkulujte moc s tym ze sa viaceri vyspite s detmi na jednej manzelskej posteli. Greci maju take drevene zvacsa oddelene postele prirazene k sebe, cize dieta by spalo na tom dreve ktore oddeluje postele. Ale raz sme zazili v tomto suite aj manzelsku postel, tusim mala sirku 140 alebo 160cm a mala jeden suvisly matrac. Je to o nahode...nikdy vsak neviete do akej izby vas supnu, tak s tym radsej nepocitat.

    Minule sme chceli ist uz do ineho hotelu a cez slovensku CK (aby nas najstarsi mal kamaratov v rodnom jazyku), ale dopadla som presne tak ako zakladatelka tejto diskusie. Nic, slovom nic som nezohnala. Ak teda chcete apartmany, skuste cez internet nemecke a rakuske CK, pretoze tieto CK maju v ponuke aj velke izby. Su samozrejme drahsie ako male 2-lozkove izby, ale pri zlave za dieta vas to vyjde lacnejsie ako 2 izby vedla seba za plnu dospelacku cenu. A este nieco - zdaleka nie kazdy hotel ma izby aparmanoveho typu. Ale ak vyhladavate na internete cez inviu, a zadate kolko akych ludi bude v tej izbe, ten web vam sam zacne ponukat len velke izby ktore umoznuju taky pocet osob, takze sa to hlada potom ovela rychlejsie.
    Naposledy upravil Miika2 : 05.09.11 at 09:52

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.