Zavrieť

Porady

Fajčiar a nefajčiarka - dilema

Ahojte,
som nefajčiarka, ten zápach nemôžem ani cítiť. Môj priateľ je silný fajčiar a v tom je ten problém. Zo začiatku som mu to tolerovala, nefajčil až tak veľa, no už sme spolu tri roky a on fajčí čím ďalej tým viac. Mám ho rada ale neznášam ten cigaretový pach. On je tvrdohlavý a nedá si povedať. Ľúbim ho takého, aký je, no s týmto sa neviem zmieriť. Neviem, či to nemá vplyv aj na náš sexuálny život. Za tento rok sme boli spolu len dvakrát. On hovorí, že nemá chuť. A tak si žijeme jeden vedľa druhého ako veľmi dôverní priatelia ale ja chcem aj vášeň. Nechcem to riešiť rozchodom, mám ho rada, no už som aj zabudla ako vyzerá vášnivý bozk...
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

O com su taketo prispevky? To si naozaj myslis, ze ti tu niekto poradi ako sa mas vyznat v sebe samej?

To ako keby ja som tu napisal: Som vasnivy priaznivec Citroena, mam Xantiu, uzasne ju prezivam, lebo ma hydraulicky podvozok. Ale v poslednom case sa velmi kazi - a co je najhorsie uz sa ani neda opravit. Pri kazdej ceste ma niekde necha stat v poli.

O com je takyto vztah? Naco mi je takato lojalita k znacke, ak by auto neslapalo ako hodinky? Nejaka drobnost obcas sa da tolerovat. Ale zasadna vec?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Srdiečko, celý život je vlastne o kompromisoch.
Buď tvojmu priateľovi budeš tolerovať jeho "chyby", alebo si nájdeš takého,ktorý tieto chyby mať nebude.
Iné riešenie nepoznám...
0 0
ludo_centrum ludo_centrum

ludo_centrum je offline (nepripojený) ludo_centrum

srdiečko21 Pozri príspevok
Ahojte,
som nefajčiarka, ten zápach nemôžem ani cítiť. Môj priateľ je silný fajčiar a v tom je ten problém. Zo začiatku som mu to tolerovala, nefajčil až tak veľa, no už sme spolu tri roky a on fajčí čím ďalej tým viac. Mám ho rada ale neznášam ten cigaretový pach. On je tvrdohlavý a nedá si povedať. Ľúbim ho takého, aký je, no s týmto sa neviem zmieriť. Neviem, či to nemá vplyv aj na náš sexuálny život. Za tento rok sme boli spolu len dvakrát. On hovorí, že nemá chuť. A tak si žijeme jeden vedľa druhého ako veľmi dôverní priatelia ale ja chcem aj vášeň. Nechcem to riešiť rozchodom, mám ho rada, no už som aj zabudla ako vyzerá vášnivý bozk...
Ako bývalý fajčiar a už viac než 3 roky úspešný nefajčiar dokážem pochopiť oboch.
Tiež mám partnerku ktorá denne vyfajčí 10-15 cigariet. Tolerujem jej to, lebo ju chápem ako fajčiara. Žiaden nátlak neplatí na fajčiara. Skôr naopak.
Chuť prestať musí vychádzať z neho samého. Ako aj ja som raz prestal fajčiť, tak to bolo len a len z vlastného presvedčenia. Ak by prestal ktokoľvek fajčiť len pre radosť niekoho iného, tak znovu o nejakú dobu začne znovu.
Zváž svoje očakávania od partnerského vzťahu a daj si na papier všetky + a všetky -. Môžeš sa spoľahnúť nato, že neprestane fajčiť aj keby sa ti podarilo mu sľúbiť dieťa, alebo inú jeho/vašu požiadavku.
Fajčiar musí prestať sám z vlastnej vôle. Ak s tým chceš niečo robiť a nechceš ho opustiť, tak si to prestaň všímať. Kúp mu tie cigarety, podporuj ho v tom. Vyzývaj ho k tomu, že by mohol aj viac huliť. Hlavne nech sa neobmedzuje. Ale stanov si tiež svoje nejaké teritórium, čas, miesto atď... kde jednoducho za žiadnych okolností nebude fajčiť (napr. spálňa, kuchyňa atď...)

Nezakazuj mu to. Ani slovkom. ak to nedokážeš, tak radšej uvažuj o rozchode.
Sex možno odmieta preto, lebo ty odmietaš jeho cigarety. Možné je všeličo. Zváž sama.
0 0
srdiečko21 srdiečko21

srdiečko21 je offline (nepripojený) srdiečko21

misomiso Pozri príspevok
O com su taketo prispevky? To si naozaj myslis, ze ti tu niekto poradi ako sa mas vyznat v sebe samej?

To ako keby ja som tu napisal: Som vasnivy priaznivec Citroena, mam Xantiu, uzasne ju prezivam, lebo ma hydraulicky podvozok. Ale v poslednom case sa velmi kazi - a co je najhorsie uz sa ani neda opravit. Pri kazdej ceste ma niekde necha stat v poli.

O com je takyto vztah? Naco mi je takato lojalita k znacke, ak by auto neslapalo ako hodinky? Nejaka drobnost obcas sa da tolerovat. Ale zasadna vec?
V niečom máš pravdu, ale asi som sa vyjadrila dosť tvrdo, zabudla som tam dopísať, za čo sa ospravedlňujem, že už má aj zdravotné problémy, pichá ho v hrudi, má veľmi rýchly tep, a každé ráno vykašliava. V príspevku som uviedla len drobnosti, ktoré mi vadia, lebo si pri dýchaní cigaretového dymu, čo je pasívne fajčenie nechcem ničiť aj vlastné zdravie. Ale mám zároveň aj strach o to jeho zdravie, ale jemu je to jedno a to ma trápi najviac. Každý robí chyby a ja niesom výnimka. Mojou chybou bolo že som mu neustále hovorila o tom aké je fajčenie zlé. Teraz viem že to má opačný účinok. No nechcem aby sa mu niečo stalo a nechcem aby tým trpel aj náš vzťah. Proste neviem ako túto situáciu riešiť a preto som sem dala tento príspevok. Iní ľudia majú možno viac skúseností ako ja a snáď mi aspoň povedia niečo, čo by mi pomohlo. Ďakujem.
0 0
srdiečko21 srdiečko21

srdiečko21 je offline (nepripojený) srdiečko21

arizona Pozri príspevok
Srdiečko, celý život je vlastne o kompromisoch.
Buď tvojmu priateľovi budeš tolerovať jeho "chyby", alebo si nájdeš takého,ktorý tieto chyby mať nebude.
Iné riešenie nepoznám...
Ďakujem Ti za odpoveď. Myslím, že máš pravdu...
0 0
srdiečko21 srdiečko21

srdiečko21 je offline (nepripojený) srdiečko21

ludo_centrum Pozri príspevok
Ako bývalý fajčiar a už viac než 3 roky úspešný nefajčiar dokážem pochopiť oboch.
Tiež mám partnerku ktorá denne vyfajčí 10-15 cigariet. Tolerujem jej to, lebo ju chápem ako fajčiara. Žiaden nátlak neplatí na fajčiara. Skôr naopak.
Chuť prestať musí vychádzať z neho samého. Ako aj ja som raz prestal fajčiť, tak to bolo len a len z vlastného presvedčenia. Ak by prestal ktokoľvek fajčiť len pre radosť niekoho iného, tak znovu o nejakú dobu začne znovu.
Zváž svoje očakávania od partnerského vzťahu a daj si na papier všetky + a všetky -. Môžeš sa spoľahnúť nato, že neprestane fajčiť aj keby sa ti podarilo mu sľúbiť dieťa, alebo inú jeho/vašu požiadavku.
Fajčiar musí prestať sám z vlastnej vôle. Ak s tým chceš niečo robiť a nechceš ho opustiť, tak si to prestaň všímať. Kúp mu tie cigarety, podporuj ho v tom. Vyzývaj ho k tomu, že by mohol aj viac huliť. Hlavne nech sa neobmedzuje. Ale stanov si tiež svoje nejaké teritórium, čas, miesto atď... kde jednoducho za žiadnych okolností nebude fajčiť (napr. spálňa, kuchyňa atď...)

Nezakazuj mu to. Ani slovkom. ak to nedokážeš, tak radšej uvažuj o rozchode.
Sex možno odmieta preto, lebo ty odmietaš jeho cigarety. Možné je všeličo. Zváž sama.
Tak to teda zvážim, je pravda čo píšeš. Uvidíme teda čo bude ďalej. Díki.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Zaujimava je tolerantnost fajciarov a nefajciarov. Este som nevidela fajciara, ktoremu by prekazalo, ze niekto nefajci. Ale naopak je to na dennom poriadku. Nechcem v ziadnom pripade preferovat fajciarov, ale ludia maju ovela zavaznejsie nedostatky ako to, ze fajcia.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

srdiečko21 Pozri príspevok
Ahojte,
som nefajčiarka, ten zápach nemôžem ani cítiť. Môj priateľ je silný fajčiar a v tom je ten problém. Zo začiatku som mu to tolerovala, nefajčil až tak veľa, no už sme spolu tri roky a on fajčí čím ďalej tým viac. Mám ho rada ale neznášam ten cigaretový pach. On je tvrdohlavý a nedá si povedať. Ľúbim ho takého, aký je, no s týmto sa neviem zmieriť. Neviem, či to nemá vplyv aj na náš sexuálny život. Za tento rok sme boli spolu len dvakrát. On hovorí, že nemá chuť. A tak si žijeme jeden vedľa druhého ako veľmi dôverní priatelia ale ja chcem aj vášeň. Nechcem to riešiť rozchodom, mám ho rada, no už som aj zabudla ako vyzerá vášnivý bozk...
Nebudem riešiť Tvôj problém, dávam za pravdu misomiso. Síce na porade.sk je nás dosť, ale len zaregistrovaných. Denne sa tu prihlasujú 90% tí istí ľudia.
Ak chceš niečo vyriešiť na Vašom vzťahu, skús www.zdravie.sk tam sa riešia podobné prípady aj s príspevkami od čítateľov s rovnakými problémami.
Diskusné fórum je tam na všetky možné a aj nemožné prípady. Skús.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

durisovad Pozri príspevok
Zaujimava je tolerantnost fajciarov a nefajciarov. Este som nevidela fajciara, ktoremu by prekazalo, ze niekto nefajci. Ale naopak je to na dennom poriadku. Nechcem v ziadnom pripade preferovat fajciarov, ale ludia maju ovela zavaznejsie nedostatky ako to, ze fajcia.
No to je teda zaujimava uvaha. Po prve - ja som uz zazil vela fajciarov, ktorym vadilo, ze ini nefajcia (je to princip zdochnutej kozy a plati to aj pre alkoholikov a podobne) - po druhe naozaj nemaju dovod, aby im to vadilo, zatial co opacne to bohuzial neplati.

To je ako keby si povedala, ze cestnym piratom, ktori jazdia 150 a kosia cyklistov neavdi, ze ini jazdia podla pravidiel (teda su podla tejto logiky tolerantni) zatial co ostatnym vadi, ze niekto jazdi 150 do zakruty, do ktorej nevidi (teda ti ini su netoleratni.)

No myslim, ze ak by tito pirati neohrozovali inych, tak ani tym "ostatnym" by nevadilo, ze sa ti pirati sami omotaju okolo stromu. Rovnake plati aj pre fajciarov - bohuzial.
Naposledy upravil misomiso : 05.07.08 at 12:24
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Chcela som temu trochu odlahcit, rozhodne som to nechcela hnat ad-absurdum.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
srdiečko21 Pozri príspevok
Ahojte,
som nefajčiarka, ten zápach nemôžem ani cítiť. Môj priateľ je silný fajčiar a v tom je ten problém. Zo začiatku som mu to tolerovala, nefajčil až tak veľa, no už sme spolu tri roky a on fajčí čím ďalej tým viac. Mám ho rada ale neznášam ten cigaretový pach. On je tvrdohlavý a nedá si povedať. Ľúbim ho takého, aký je, no s týmto sa neviem zmieriť. Neviem, či to nemá vplyv aj na náš sexuálny život. Za tento rok sme boli spolu len dvakrát. On hovorí, že nemá chuť. A tak si žijeme jeden vedľa druhého ako veľmi dôverní priatelia ale ja chcem aj vášeň. Nechcem to riešiť rozchodom, mám ho rada, no už som aj zabudla ako vyzerá vášnivý bozk...
nakop ho do zadku poriadne,vynadaj mu. povedz mu,že ked bude s tebou si neželáš aby fajčil u mna to pomahalo.a ked je thaky aky je..neviem možno by si mala uvažovať o rozchode
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

durisovad Pozri príspevok
Zaujimava je tolerantnost fajciarov a nefajciarov. Este som nevidela fajciara, ktoremu by prekazalo, ze niekto nefajci. Ale naopak je to na dennom poriadku. Nechcem v ziadnom pripade preferovat fajciarov, ale ludia maju ovela zavaznejsie nedostatky ako to, ze fajcia.
Som tuhý nefajčiar a vôbec mi nevadí, že iní fajčia. Mne vadí akurát to, že fajčia tam, kde to musím dýchať aj ja.
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
durisovad Pozri príspevok
Zaujimava je tolerantnost fajciarov a nefajciarov. Este som nevidela fajciara, ktoremu by prekazalo, ze niekto nefajci. Ale naopak je to na dennom poriadku. Nechcem v ziadnom pripade preferovat fajciarov, ale ludia maju ovela zavaznejsie nedostatky ako to, ze fajcia.
Prepáč, čo by asi tak mohlo fajčiarovi vadiť na nefajčiarovi? To, že neotravuje druhých? Mnohí fajčiari vedia byť mimoriadne bezohľadní.
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
VladoaKatka Pozri príspevok
Nebudem riešiť Tvôj problém, dávam za pravdu misomiso. Síce na porade.sk je nás dosť, ale len zaregistrovaných. Denne sa tu prihlasujú 90% tí istí ľudia.
Ak chceš niečo vyriešiť na Vašom vzťahu, skús www.zdravie.sk tam sa riešia podobné prípady aj s príspevkami od čítateľov s rovnakými problémami.
Diskusné fórum je tam na všetky možné a aj nemožné prípady. Skús.
Prečo ju posielaš na iné fórum? Už sa tu riešilo všeličo, tak prečo by sa nemohlo toto?
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Osobne vo svojom okolí poznám tolerantných fajčiarov. Je to možno výnimka, ale naozaj. Fajčia vo vyhradených priestoroch a dokonca po cigaretke si umyjú zuby, prípadne dajú žuvačku, alebo sa strieknu sprayom. Aj také rodiny poznám, kde sa fajčí len na balkóne alebo len v jednej miestnosti a keď tam je niekto nefajčiar, tak druhý si nezapáli. Myslím, že aj fajčiarom vadí, keď smrdia. Netreba ich hádzať do jedného vreca, česť výnimkám.
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
srdiečko21 Pozri príspevok
Ahojte,
som nefajčiarka, ten zápach nemôžem ani cítiť. Môj priateľ je silný fajčiar a v tom je ten problém. Zo začiatku som mu to tolerovala, nefajčil až tak veľa, no už sme spolu tri roky a on fajčí čím ďalej tým viac. Mám ho rada ale neznášam ten cigaretový pach. On je tvrdohlavý a nedá si povedať. Ľúbim ho takého, aký je, no s týmto sa neviem zmieriť. Neviem, či to nemá vplyv aj na náš sexuálny život. Za tento rok sme boli spolu len dvakrát. On hovorí, že nemá chuť. A tak si žijeme jeden vedľa druhého ako veľmi dôverní priatelia ale ja chcem aj vášeň. Nechcem to riešiť rozchodom, mám ho rada, no už som aj zabudla ako vyzerá vášnivý bozk...
Keď sa ma raz moja babka dávno pred rokmi opýtala, akého partnera by som si želala mať, mala som len dve podmienky:
1. nesmie fajčiť
2. žiadny alkohol (podtext - vodič má prednosť)
A keď som sa vydávala, nezabudla na mojej svadbe pripomenúť, že nášmu manželstvu predpokladá veľkú budúcnosť, lebo jediné dve podmienky, ktoré som na manžela mala, som si dokázala ustrážiť a trvať na nich do bodky.
Aj ty by si si mala ujasniť, nakoľko je tvoje želanie (aby parner nefajčil) iba tvojim zbožným prianím alebo či je zásadnou podmienkou, bez ktorej si nedokážeš predstaviť plnohodnotný partnerský vzťah. Ja som to vedela už ako malé dieťa, takže si myslím, že aj ty by si si s touto otázkou mala dať rady. V partnerskom živote to bez tolerancie nejde (ja jej prisudzujem prvé miesto, hneď pred láskou). Ale len ty sama poznáš hranice, odkiaľ už nie si ochotná niečo tolerovať. A tiež si ujasni, nakoľko je tolerantný aj on voči tebe. Či je ochotný vyhovieť tvojmu želaniu, aby nefajčil aspoň v situáciach či na miestach, kedy si to ty sama neželáš (a nehodláš to ani akceptovať). Či už to bude fajčenie v spálni, či je to tvoja požiadavka, aby si pred bozkávaním aspoň umyl zuby. Ale toto všetko nepôjde vyriešiť bez toho, aby ste sa spolu porozprávali a tieto veci si ujasnili a vopred dohodli. Píšeš, že je tvrdohlavý, ale musíš ho presvedčiť o tom, že toto je o vašej vzájomnej spolupatričnosti, prejave lásky, či skúške vášho vzťahu. Ak vám to vyjde, dokážete sa dohodnúť a dohodu dodržiavať, tak gratulujem a želám veľa šťastia. Ale ak náhodou zistíš, že ty si jediná, ktorá v tomto vzťahu prejavuje toleranciu a dodržiava pravidlá, tak by som ti radila čím skôr vycúvať a ver tomu, že nebudeš ľutovať, lebo takýto vzťah by nemal dlhú budúcnosť. Už samotný fakt, že si tu pred nami vylievaš srdce, hovorí o tom, že ty sama cítiš, že niečo u vás nie je v poriadku. Nepozdáva sa ti sex 2-krát za polrok (btw ani mne). On vraj nemá chuť. A čo ty? Vari ty chceš a odrádza ťa neznesiteľný zápach jeho tela? Alebo už ani nechceš? A vyhovuje ti to takto? Vieš si do budúcnosti predstaviť takýto život? A čo, keď sa raz objaví niekto, pri kom nebudeš mať pocit, že olizuješ popolník? Dokážeš to ustáť? To je len zopár otázok, ktoré si musíš položiť a na ktoré si musíš odpovedať. A keď si upraceš sama u seba, nezabudni k tomu upratovaniu pribrať aj partnera. Tento problém musíte na začiatku riešiť obaja. Nemôže sa prispôsobovať len jeden z vás. To nie je cesta.
0 0
linko1 linko1

linko1 je offline (nepripojený) linko1

:-)
som fajčiar a na sebe môžem povedať, že fajčím, keď sa nudím, možno aj tvoja polovička sa nudí...
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
linko1 Pozri príspevok
som fajčiar a na sebe môžem povedať, že fajčím, keď sa nudím, možno aj tvoja polovička sa nudí...
Tiež mi to napadlo, že čo je dôvodom, že dotyčný v poslednom čase začal viacej fajčiť.
Mám taký pocit, že v tomto vzťahu najviac chýba rozhovor.
0 0
motylik7 motylik7

motylik7 je offline (nepripojený) motylik7

telo zrelej ženy a duša mladej dievčinky ...viac
Každá závislosť, teda aj fajčenie, je obvykle nejaká barlička, psychická náhražka niečoho, čo človeku chýba. Tam nepomôžu hrozby ani prosby, treba ísť do hĺbky a zamyslieť sa, kedy, v akom období, príp. pri akých situáciách vznikol alebo sa prehĺbil problém, následkom ktorého je vznik závislosti.
Čo sa týka nudenia sa, väčšina ľudí je takých, čo nevedia v pokoji sedieť bez toho, aby stále niečo robili. Svoju myseľ i telo neprestajne niečím zamestnávajú. Nevedia ani na chvíľu vypnúť. To je na veľkú škodu každého človeka, pretože len vtedy sa dá úplne oddýchnuť, keď svoju myseľ mentálne úplne vypne, denne minimálne na 5 minút (ideálna je meditácia). Inak sa môže stať, že máme v hlave obohratú platňu (nedoriešené problémy a problémiky), ktorá sa nezastaví častokrát ani večer či v noci keď usíname. Poznáte to?
Zdá sa to možno mimo tému, ale súvisí to aj s fajčením.
0 0
troll troll

troll je offline (nepripojený) troll

misomiso Pozri príspevok
No to je teda zaujimava uvaha. Po prve - ja som uz zazil vela fajciarov, ktorym vadilo, ze ini nefajcia (je to princip zdochnutej kozy a plati to aj pre alkoholikov a podobne) - po druhe naozaj nemaju dovod, aby im to vadilo, zatial co opacne to bohuzial neplati.

To je ako keby si povedala, ze cestnym piratom, ktori jazdia 150 a kosia cyklistov neavdi, ze ini jazdia podla pravidiel (teda su podla tejto logiky tolerantni) zatial co ostatnym vadi, ze niekto jazdi 150 do zakruty, do ktorej nevidi (teda ti ini su netoleratni.)

No myslim, ze ak by tito pirati neohrozovali inych, tak ani tym "ostatnym" by nevadilo, ze sa ti pirati sami omotaju okolo stromu. Rovnake plati aj pre fajciarov - bohuzial.

Asi budem označený, že idem mimo témy, ale to si vážne dal na jedny váhy oproti sebe cestných pirátov a fajčiarov??? To si snáď robíš srandu, nie? Neuveriteľné.
Pokiaľ ide o chuť a zápach: Keď sa niekto natlačí ráno cesnakom a potom zamorí celý vagón, to je zrejme v poriadku. Alebo ak sa niekto odmieta umývať, alebo má zhnité zuby.... pohoda. Super.

K pôvodnej otázke sa vyjadrovať nebudem, lebo niektorí už povedali všetko, čo bolo treba. Ak ťa toto vôbec napadá riešiť, tak to znamená viac. Ak by prišiel niekto, kto ti vyhovuje viac, šla by si za ním. Otázka je len to, že čo budeš robiť do momentu kým ten niekto príde.... a to si už musíš vyriešiť sama.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať