Zavrieť

Porady

Vypis z DP 2008 - zamestnanec + SZCO

Zdravim poradaci!

Cely rok 2008 som bol zamestnancom, ale zaroven som bol od 1.1.2008 SZCO.

Vo vypise z DP typ B, ak to spravne chapem, su iba udaje tykajuce sa SZCO. Podavam teda tento vypis, alebo nejaky iny vypis, pripadne ine tlacivo, kedze v tomto nie su nikde zohladnene platby na ZP odvedene zamestnavatelom?

Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    sisley Pozri príspevok
    Zdravim poradaci!

    Cely rok 2008 som bol zamestnancom, ale zaroven som bol od 1.1.2008 SZCO.

    Vo vypise z DP typ B, ak to spravne chapem, su iba udaje tykajuce sa SZCO. Podavam teda tento vypis, alebo nejaky iny vypis, pripadne ine tlacivo, kedze v tomto nie su nikde zohladnene platby na ZP odvedene zamestnavatelom?

    Dakujem.
    Pýtaš sa na výpis z DP, ktorý odovzdáva živnostník do sociálnej poisťovne alebo ročné zúčtovanie zdr. poistenia ?

    sisley je offline (nepripojený) sisley

    sisley
    Vypis z DP.

    Pardon, dostalo sa mi tam slovko "ZP". Samozrejme tym boli myslene odvody do socialnej poistovne uhradene zamestnavatelom.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    odvody zamestnávateľa nemajú nič spoločné s výpisom z DP

    výpis z DP sa do SP podáva pre výpočet odvodov za SZČO



    DÚ - daňové priznanie
    ZP - RZZP
    SP - výpis z DP

    sisley je offline (nepripojený) sisley

    sisley
    OK, dakujem.

    A v riadku 12 - Vyska prispevkov zaplatenych na DDS, ZP alebo ucelove sporenie... Tam sa udava tiez maximalne 12000, tak ako v DP? alebo ak bolo zaplatene viac, je mozne uviest tam viac?

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    sisley Pozri príspevok
    OK, dakujem.

    A v riadku 12 - Vyska prispevkov zaplatenych na DDS, ZP alebo ucelove sporenie... Tam sa udava tiez maximalne 12000, tak ako v DP? alebo ak bolo zaplatene viac, je mozne uviest tam viac?
    Max. 12000 Sk.

    Vlasta Č. je offline (nepripojený) Vlasta Č.

    Vlasta Č.
    Prosím o radu, mám takúto vec:

    celý rok 2008 zamestnanec + od 1.6.2008 SZČO, pričom zo živnosti nemal žiadne príjmy ani výdavky.
    Bolo mu povedané, že má podať DP typ A, čo aj urobil.

    Ako vyplniť výpis z DP pre SP?

    Vlasta Č. je offline (nepripojený) Vlasta Č.

    Vlasta Č.
    Vlasta Č. Pozri príspevok
    Prosím o radu, mám takúto vec:

    celý rok 2008 zamestnanec + od 1.6.2008 SZČO, pričom zo živnosti nemal žiadne príjmy ani výdavky.
    Bolo mu povedané, že má podať DP typ A, čo aj urobil.

    Ako vyplniť výpis z DP pre SP?
    Posúvam.

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Do výpisu z DP sa uvádzajú len príjmy podľa §6 a on mal tieto príjmy 0 tak uvedieš do riadku 02 výpisu stl.1 a 2 nulu a r.10 tiež 0

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    zákon o sociálnom poistení predpisuje povinnosť podať výpis z DP - iný zákon / o dani z prijmu / určuje výšku prijmu , od ktorej sa odvíja povinnosť podať DP,

    vytvára sa tak priestor pre dve riešenia , ak prijmy nepresiahnu určujúci limit pre podanie DP

    1. podanie nulového DP + výpis s nulovými hodnotami
    2. čestné prehlásenie o tom, že SZČO nedosiahol limit + prehlásenie do SP, že subjekt nepodával DP z dôvodu.........

    alebo..............
    Naposledy upravil hanelie : 30.06.09 at 07:49

    Dorjan je offline (nepripojený) Dorjan

    Dorjan
    Dobrý večer. Chcela by som sa spýtať, či je možné ešte podať DP za rok 2008, alebo dodatočné? Poraďte mi prosím Vás. Jedná sa mi o to, že celý rok 2008 som bola zamestnaná u jedného zamestnávateľa a tam mi bolo urobené aj DP . U jednej firmy som ešte zač. roka urobila prácu na dohodu , ktorá mi za to zaplatila 18.000,- Sk . Ja som z nich odviedla zrážkovú daň aj poistné, ale zabudla som to zahrnúť do DP. Je to možné ešte nejako opraviť ? Nerada by som bola, keby som mala mať z toho nejaké problémy. Bola to len jednorázová odmena.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Z 18.000,-Sk dohody Ti nemohli vykonať zrážkovú daň, ale preddavkovú. Tento príjem tiež mal vstúpiť do ročného zúčtovania dane zo záv. činnosti.
    Podaj dodatočné DP za rok 2008, vyžiadaj od zamestnávateľa
    potvrdenie o výsledku vykonanie roč.zúčtovania.
    Tlačivo tu : ( je to 2. strana, čo Ti vypíše zamestnávateľ)
    http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...ovanie2008.pdf

    Dorjan je offline (nepripojený) Dorjan

    Dorjan
    Ďakujem veľmi pekne. Áno je to preddavková daň nie zrážková. Tlačivo som si vytlačila a to už mám na DÚ doniesť len toto vypísané tlačivo ? nič iné už nebudem k tomu potrebovať ? Ďakujem

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Dorjan Pozri príspevok
    Ďakujem veľmi pekne. Áno je to preddavková daň nie zrážková. Tlačivo som si vytlačila a to už mám na DÚ doniesť len toto vypísané tlačivo ? nič iné už nebudem k tomu potrebovať ? Ďakujem
    K DP prikladáš potvrdenie o zdanitelnej mzde, ktoré si dostala od zamestnávateľa, kde si pracovala na dohodu + Kopiu ročného zúčtovania dane od tvojho "hlavného" zamestnávateľa.
    Naposledy upravil veronikasad : 04.07.09 at 07:32

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.