Zavrieť

Porady

Ako opraviť samospomaľovaciu záchodovú dosku?

Dobrý deň.
Mám samospomaľovaciu záchodovú dosku, ktorá zatiaľ pomaly padá dole ale dekel, čo je nad ňou už nespomaľuje. Dá sa to opraviť alebo treba vymeniť pánt. Dajú sa tieto pánty kúpiť ako náhradné diely?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Pánty sa nedajú kúpiť samostatne. Treba kúpiť celú dosku.

    Ja som mal opačný problém, mne tá doska zatvárala veľmi ťažko. Tak som to rozobral - aj som bol zvedavý, na akom princípe to funguje. Keby sa topoondilo úplne, bol som pripravený kúpiť novú.

    V tom pánte je taká hustá gélovitá hmota, ktorá pri pohybe dosky prechádza cez malý otvor a to spomaľuje, kým sa celá masa pretlačí (niečo ako mlynček na mäso). Mne sa tá hmota časom vysušila, tak som ju hmotu trochu zriedil benzínom. Teraz to funguje zase.

    Tebe keď to ale nebrzdí, tak to je iné. Ak máš na to nervy a zručnosť to rozobrať, tak sa s tým pohraj. Ale ak sa tam vnútri niečo polámalo, napr. tá prekážka, v ktorej je ten malý otvor, tak to už neopravíš.

    Ako opraviť samospomaľovaciu záchodovú dosku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.