Zavrieť

Porady

zohľadnenie veku vozidla - použitie súkromného auta

Dobrý deň, aj pri daň. priznaní za daň z MV je potrebné vziať do úvahy vek vozidla, ked bolo použité vozidlo zamestnanca? Firma nemá vlastné vozidlá, zamestnanci využívajú súkromné. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    matig Dakujem za odpoved. Este vznikla taka situacia, ze auto, ktore zamestnanec pouzil, bolo pouzite aj v inej firme. ako je to v takomto pripade? kto plati dan? mam informaciu, ze vozidlo aj ked jeden den pouzite v danom mesiaci, sa zan plati dan za cely mesiac.
    juzek691 že bolo auto použité aj v inej firme je vecou tej inej firmy a je pravda, že aj keď auto použijete iba v jeden deň platite 1/12 ročnej sumy dane. V roku 2014 to bolo na dni, od 1.1.2015 je to mesiac.
    matig Ak sa pocas mesiaca vozidlo pouzije aj v inej firme, bude dan zaplatena duplicitne. je to v poriadku?
    avalik Nie je to v poriadku. Firma, v ktorej je auto pouzite v mesiaci prvy krat zaplati dan, druha firma nie, pretoze auto uz je pouzite na podnikanie v danom mesiaci.

    Zadaj ale otazku aj na FS.
    matig prosim co znamena FS? uz som sa dovtipila, financna sprava...
    Liptáčik Potrebovala by som sa zorientovať, nechcem zle vypísať daňové priznanie. V riadku 13 mám sadzbu 1 a sadzbu 2. Čoho sa týka sadzba j a čoho sa týka sadzba 2? Hľadám, ale akosi to neviem nájsť.
      zbaliť

    zohľadnenie veku vozidla - použitie súkromného auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.