Zavrieť

Porady

rozdiel medzi liekmi

Dobry den, aky je rozdiel medzi liekmi a ich ucinnou latkou na co maju ucinok? Ezomeprazol, Omeprazol, Pantoprazol ?
korela Nie si prekyslený? Skús si upraviť dôsledne stravu na zásaditú.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ja som bola pred par dnami v lekrni pre lieky pre mamu,bolo ich asi 10 roznych predpisanych.
    Asi pri troch mi nesedeli nazvy liekov s receptom.Lekarnicka mi vysvetlila, ze teraz musi kazdy vyrobca pouzivat iny,svoj nazov pre rovnaky liek,doteraz sme ich poznali iba pod jednym...
    Iba to myli ludi :-(
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    babka - ježibabka Ja chodím brať pre mňa aj pre manžela a veru som z toho tiež popletená, lebo mám iné ako predtým a potom neviem v prvom momente, ktorý na čo je. Asi potrebujú, aby sa príbalové letáky po každej návšteve lekárne znovu čítali.
    erik555 dolezita je ta ucinna latka, ako nazov lieku. Aj podla toho si mozete dat predpisat lieky, ak je nizsie doplacanie! Resp. vam ho lekarnik zameni...Su tabulky ucinnych latok v liekoch a ich doplacanie pacientami - na nete sa vsetko da pozriet.
    babka - ježibabka Keď ideš k doktorovi, nenosíš si so sebou počítač, aby si si v lekárni vopred pozrel, čo ti dajú a doma ti je to už jedno, musíš si to prečítať.
    erik555 mal som na mysli lieky, ktore sa pravidelne uzivaju a tym padom predpisuju...Rovnaka ucinna latka pri inom vyrobcovi moze byt dopalacanie pacientom nizsie. O tom som podstatne ani nechcel, len som skor poukazal na to, ze nie je podstatny nazov lieku, ale ucinna latka, ktora je predpisovana doktorom!!!
      zbaliť

    lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

    lujza.j
    http://www.vpl.sk/files/file/51-30ko...roloc_2009.pdf
    http://sk.wikipedia.org/wiki/Inhib%C...%B3novej_pumpy
    Inhibítory protónovej pumpy (PPI, IPP, ATC skupina A02BC) sú liečivá, ktoré potláčajú tvorbu žalúdočnej kyseliny. V humánnej medicíne sú indikované pri refluxnej chorobe (pálenie záhy, gastroezofageálny reflux), vredovej chorobe (vred žalúdka, alebo dvanástnika) a pri eradikácii infekcie Helicobacter pylori. Ďalšia indikácia IPP je Zollingerov-Ellisonov syndróm.
    Účinné látky tejto triedy sú
    Omeprazol, a jeho čistý S-enantiomér esomeprazol (ezomeprazol)
    Pantoprazol
    Lansoprazol
    Rabeprazol

    lekár prečo nevysvetlil?
    16 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Dáša_ sory, ale neviem, kedy si sa skúšala lekára niečo spýtať, Ja naposledy v piatok - odpoveď "Už sa nič nepýtajte, ste od rána 27 a ja už mám toho dosť" A potom sa rozčuľujú, že sa pýtame na internete a hľadáme.
    lujza.j no moj obvodák má toho tiež plný dekel...ale nemám problém sa ho čo kolvek opýtať?takže....asi tak u mňa...
    Dáša_ toto bola odborna lekarka, naviac, najskor ma vystrasila tvrdenim, ze problem je mozne odstranit iba operaciou a potom sa odmietla ku comukolvek vyjadrit. Naviac, je to nejaky specificky problem, ani neviem k tomu nic moc na internete najst...
    lujza.j škoda, že sme len štatistické čísla..vyšetrovanie pásová robota....moja mama akože tetanický syndrom..nakoniec sa dostala do rúk sídliskovému fyzioterapeutovi/výlohový vojak/mamku si posadil povedal, jej na rovinu že chrbticu má v takom stave, že nevie ktorú časť má skôr ratovať...operácia nehrozí...rozsypala by sa jej...tetania sa už nekonala...krče a blokácie nôh z chrbtite...skoda že nedávno zomrel....
    Dáša_ no veru, máš pravdu, je mi z toho všetkého smutno
    lujza.j nenašla nič ani na zahraničných stránkach?
    Dáša_ našla, ale moc som z toho nezmúdrela. A hlavne som nejak nenašla to riešenie, čo spomínala...
    korela Keď je problém, je vhodné pre objektivitu skonzultovať a nechať sa vyšetriť tromi lekármi nezávisle. Ak nie tromi, tak aspoň s ďalším. Vždy sa to dá nejako zariadiť. Tvoje zdravie.
    Peter11111 Nestihol som sa opytat len na zapal zaludka som bral Nolpazu a teraz an doliecenie Helicid tak ze aky je medzi nimi rozdiel Na internete som nasiel aj Emaneru tak ze aky je rozdiel medzi nimi.
    Peter11111 Takze Emanera je skor asi na zapal pazeraku ked tak pozeram pribalovy letak. Ale v podstate su vsetky tabletky na to iste
    BXLmiami Poisťovna za Vás platí 15 minut,panstvo.:-)))
    Dáša_ a započítava sa do toho limitu aj riešenie súkromných problémov lekárky a telefonáty s inými? A ked mi povie, že mala vcera 60 pacientov, na kolko z nich dodržala limit? Nejde o obvodnu ale odbornú lekárku
    BXLmiami Je blbá,právnici radia vyšetriť maximálne 15 pacientov denne.
    korela BXLmiami Každá poisťovňa 15 min?
    BXLmiami ano.
      zbaliť

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Môžeš si to pozrieť tu:
    http://www.liekinfo.sk/
    Tu si môžeš aj pozrieť,či s tou istou účinnou látkou (len iný výrobca) nie je kategorizovaný aj lacnejší liek.Zadáš názov lieku,klikneš naň a vyskočia ti všetky informácie.Napravo dole je graf Vývoj cien a pod ním Podobné lieky;klikneš a vyhodí ti na plochu všetky lieky,ktoré majú totožné zloženie,len iný výrobca.Kde sú nuly,to sú nekategorizované lieky,ale u ostatných máš ceny + doplatok,resp. % doplatku.Sú tam aj príbalové letáky.Ja takto musím kontrolovať mame,recept donesie domov a až po preštudovaní jej ich idem vybrať.To som sa naštvala,keď si donesie lieky a potom ich neberie (lebo "z nich nespí").
    Peter11111 Dakujem za link

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.