Zavrieť

Porady

Spätný predaj gastrolístkov.

Strojár
Teraz mi ostáva 60 gastrolístkov, ktoré som dostal od zamestnávateľa - s.r.o. Čo by sa stalo mne, alebo firme, ak by som jej ich predal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
komu chceš predať - zam-ľovi? a čo by s nimi robil?
Chod do obchodného centra a nakupuj.
1 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
KEJKA Pozri príspevok
komu chceš predať - zam-ľovi? a čo by s nimi robil?
Chod do obchodného centra a nakupuj.
V ZP to neprešlo. Skúšam cestu ako sa dostať k príspevku zamestnávateľa bez výpalníkov.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Nikto neporadí ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lubko6394 Pozri príspevok
V ZP to neprešlo. Skúšam cestu ako sa dostať k príspevku zamestnávateľa bez výpalníkov.
K akému príspevku zamestnáv.? veď ten Ti iž poskytol, keĎ Ti ich na základe ZP §152 dal. Určite si ich nemal za menovitú hodnotu.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Tweety Pozri príspevok
K akému príspevku zamestnáv.? veď ten Ti iž poskytol, keĎ Ti ich na základe ZP §152 dal. Určite si ich nemal za menovitú hodnotu.
Jednoducho ma napadlo tie lístky točiť. T.j. nákup gastráčov od Gastrovýpalníkov, odovzdanie zamestnancovi, následnnásledne tie isté nakúpiť od zamestnanca do firmy a odovzdanie zamestnancovi, tie isté nakúpiť od zamestnanca do firmy a odovzdanie zamestnancovi, no a potom dokolečkadokola. Žiaden pásmový poplatok...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lubko6394 Pozri príspevok
Jednoducho ma napadlo tie lístky točiť. T.j. nákup gastráčov od Gastrovýpalníkov, odovzdanie zamestnancovi, následnnásledne tie isté nakúpiť od zamestnanca do firmy a odovzdanie zamestnancovi, tie isté nakúpiť od zamestnanca do firmy a odovzdanie zamestnancovi, no a potom dokolečkadokola. Žiaden pásmový poplatok...
A máš živnosť, alebo ako to chceš robiť? Ak nie, je to mimo zákona.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Tweety Pozri príspevok
A máš živnosť, alebo ako to chceš robiť? Ak nie, je to mimo zákona.
Nemám živnosť - som zamestnanec v s.r.o. Nemôže s.r.o. niečo kúpiť od zamestnanca ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lubko6394 Pozri príspevok
Nemám živnosť - som zamestnanec v s.r.o. Nemôže s.r.o. niečo kúpiť od zamestnanca ?
Môže, ale nie stravenky, ktoré mu je zamestnáv. podľa §152 ZP povinný dať. To by mu potom nemusel ani dávať, čo povieš? Fakt si mal zlý nápad.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Tweety Pozri príspevok
Môže, ale nie stravenky, ktoré mu je zamestnáv. podľa §152 ZP povinný dať. To by mu potom nemusel ani dávať, čo povieš? Fakt si mal zlý nápad.
Však o to ide.Každý mesiac predám zamestnávateľovi gastráče za cca 60 Eur, on mi pri výplate dá príspevok, moje % doplatku mi odpíše cca 24 Eur a ja jeho príspevok cca 36 Eur mám v hotovosti a nie v bonoch.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lubko6394 Pozri príspevok
Však o to ide.Každý mesiac predám zamestnávateľovi gastráče za cca 60 Eur, on mi pri výplate dá príspevok, moje % doplatku mi odpíše cca 24 Eur a ja jeho príspevok cca 36 Eur mám v hotovosti a nie v bonoch.
A podvod ako vyšitý.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Tweety Pozri príspevok
A podvod ako vyšitý.
Čo je porušené ? Porušil niečo zamestnanec alebo firma ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lubko6394 Pozri príspevok
Čo je porušené ? Porušil niečo zamestnanec alebo firma ?
Obaja porušia zákon, minim. ZP.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Tweety Pozri príspevok
Obaja porušia zákon, minim. ZP.
V čom konkrétne ? Firma si splní to čo jej ZP ukladá. Ak nie je problém nákup gastráčov od FO nepodnikateľa tak je to v poriadku ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

lubko6394 Pozri príspevok
V čom konkrétne ? Firma si splní to čo jej ZP ukladá. Ak nie je problém nákup gastráčov od FO nepodnikateľa tak je to v poriadku ?
Ak chcete takto obchodovať, prosím, ale rýchlo môžete čakať odmenu.
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Tweety Pozri príspevok
Ak chcete takto obchodovať, prosím, ale rýchlo môžete čakať odmenu.
Akú a za čo ? Veď keď to neprešlo Matovičovi tak skúšam čo je možné a nezakázané.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

podľa mňa firma nemôže nakúpiť gastrolístky od FO, myslím že gastrolístok je stále majetkom emitentnej firmy a iba tá môže s nimi obchodovať, niečo ako licencia, ochranná známka...
Neviem či som sa dobre vykoktal...
Ja takisto nemôžem odpredať 3-tej osobe svoj windows OEM, ktorý mám inštalovaný v PC, nakoľko nie som jeho skutočným majiteľom, ale mám iba licenciu od majiteľa na jeho používanie...
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Nandrolon Pozri príspevok
podľa mňa firma nemôže nakúpiť gastrolístky od FO, myslím že gastrolístok je stále majetkom emitentnej firmy a iba tá môže s nimi obchodovať, niečo ako licencia, ochranná známka...
Neviem či som sa dobre vykoktal...
Ja takisto nemôžem odpredať 3-tej osobe svoj windows OEM, ktorý mám inštalovaný v PC, nakoľko nie som jeho skutočným majiteľom, ale mám iba licenciu od majiteľa na jeho používanie...
No. Na lístku žiadna takáto klauzula nie je. A ako by na tú fintu asi výpalník došiel ? Bolo by to len a len v účtovníctve firmy. Takže toto ako problém nevidím.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

V akom účtovníctve firmy??
Firma si nemôže dať nič do nákladov napr. od neexistujúceho subjektu, takisto ako nemôže niečo odkúpiť od človeka, ktorý nie je vlastníkom danej veci.
Si myslím že ty nemôžeš obchodovať so stravnými lístkami, lebo nie sú tvoj majetok, ale stále je to majetok emitentnej spoločnosti.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

trebalo by možno hľadať v zákonoch, kde sa definujú ceniny, kolky, atď... tam by sa na niečo prišlo...
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Moc špekuluješ, samozrejme by si porušil aj zmluvu so spoločnosťou poskytujúcou stravné lístky :

Adrenalín“. 2.1.1 Jedálny kupón „Chèque Déjeuner“: Komitent ako zamestnávateľ je podľa § 152 zákona č. 311/2001 Z.z. Zákonníka práce v platnom znení povinný zabezpečovať zamestnancom vo všetkých zmenách stravovanie zodpovedajúce zásadám správnej výživy priamo na pracoviskách alebo v ich blízkosti a zároveň zabezpečiť stravovanie zamestnancov najmä poskytovaním jedného teplého hlavného jedla vrátane vhodného nápoja zamestnancovi v priebehu pracovnej zmeny vo vlastnom stravovacom zariadení, v stravovacom zariadení iného zamestnávateľa, alebo zabezpečí stravovanie pre svojich zamestnancov prostredníctvom právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá má oprávnenie sprostredkovať stravovacie služby. Komitent a komisionár sa dohodli, že komisionár pre komitenta sprostredkuje zabezpečenie tejto povinnosti pre zamestnancov komitenta prostredníctvom jedálnych kupónov „Chèque Déjeuner“ (ďalej len „jedálny kupón“), ktorým komitent odovzdá jedálne kupóny. Komisionár sa zaväzuje zabezpečiť stravovanie aj pre komitenta a iné osoby určené komitentom, ktorým komitent odovzdá jedálne kupóny. Na základe jedálnych kupónov bude zabezpečené stravovanie držiteľom jedálnych kupónov v zariadeniach (prevádzkach) zmluvných partnerov komisionára, označených viditeľne umiestnenou etiketou obsahujúcou označenie služby sprostredkovanej komisionárom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať