Zavrieť

Porady

Spätný predaj gastrolístkov.

Strojár
Teraz mi ostáva 60 gastrolístkov, ktoré som dostal od zamestnávateľa - s.r.o. Čo by sa stalo mne, alebo firme, ak by som jej ich predal?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
xeva xeva

xeva je offline (nepripojený) xeva

Myslím, že problém nie je "chudáčik zamestnanec", ale to, že sa takto umelo, bez toho, aby z toho ten chudáčik zamestnanec profitoval, zvyšujú náklady zamestnávateľa, ktoré onen chudáčik v reálnej hodnote nepocíti. V dobe, keď sa každý oháňa šetrením, vypisujú štátne inštitúcie verejné obstarávania na zabezpečenie stravovania formou lístkov a určite sa tam nehrá o províziu v hraniciach novely, ktorá nedávno prešla.
0 0
xeva xeva

xeva je offline (nepripojený) xeva

Akou právnou normou, okrem živnostenského zákona, sa riadi "oprávnenie sprostredkovávať stravovacie služby"? nie je to živnosť voľná ?
0 0
lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Paula Pozri príspevok
Netreba fintu ani šuškanie v ss...tvorba soc. fondu sa odvíja od výšky miezd...a ak je mzda spravodlivá, potom je z čoho dotovať aj stravné lístky, aby boli pre zamestnance lacnejšie....no sledujem, že už je načase zaželať dobrú nôcku
Nie so celkom debil, možno len trocha, ale sociálny fond mi pri priemernej mzde robí pár centov na gastráč, nie rádovo 1 Euro. Však to, čo sa dá zo SF započítať do gastráča nestojí ani za tie komplikácie so zaúčtovaním. Čistejšie a jasnejšie sú Relaxy - akú mala takú dala a nemusím nič rozpočítavať a účtovať.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať