Zavrieť

Porady

Prevod obchodného podielu, zmena názvu a sídla s.r.o. a doplnenie predmetu činnosti jedným zápisom

Ahoj Poraďáci,
Potrebovala by som poradiť, či sa dá urobiť naraz a ak áno v akom slede:
- prevod obchodného podielu jednoosobovej s.r.o.
- zmenu názvu a sídla spoločnosti
- doplnenie predmetu činností.
Vopred ďakujem všetkým za príspevok.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Všetky zmeny robí terajší spoločník. Nezabudni, obaja potrebujete súhlas správcu dane (resp. čestné vyhlásenie. Postup : vyhotoviť správne všetky potrebné dokumenty, čo treba overiť. 2. krok - vybaviť nové Osvedčenie (bude ešte na staré obchodné meno a staré sídlo) a 3. krok podanie do OR. Môžete využiť profesionálov k vypracovaniu všetkého, aj k vybaveniu Osvedčenia na tzv. kompletný servis, alebo len na el. podanie a ušetríte na správnych poplatkoch a súdnych poplatkoch. Všetky zmeny sa robia v rámci jedného rozhodnutia.
    Ivi19 Ďakujem za príspevok, presne takto mi to vysvetlil jeden veľmi ochotný zamestnanec ŽÚ.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    - rozhodnutie jediného spoločníka o prevode obchodného podielu
    - rozhodnutie jediného spoločníka o zmene názvu a sídla spoločnosti
    - rozhodnutie jediného spoločníka o rozšírení predmetu činnosti
    - živnostenský úrad
    - obchodný register
    Ivi19 Takže ak dobre rozumiem, chcem predať jednoosobovú Moja Spoločnosť, s.r.o., tak vyhotovím rozhodnutie jediného spoločníka- čiže moje, kde uvediem zámer predať Moja Spoločnosť, s.r.o pre pána XY.
    2. Potom nasleduje rozhodnutie pána XY o zmene názvu a sídla Moja Spoločnosť, s.r.o. na nový názov a sídlo Jeho Spoločnosť, s.r.o. a rozhodnutie o doplnení dajme tomu troch nových predmetov činnosti.
    3.Potom sa vyhotoví zakladateľská listina s ostatnými náležitosťami pre Jeho spoločnosť, vrátane doplnených predmetov činnosti.
    4. Potom pán XY vezme všetky dokumenty vrátane žiadosti o doplnenie predmetov podnikania na živnostenský úrad, kde mu vydajú živnostenské oprávnenie na pôvodné IČO, ale už s novým názvom, sídlom a so zapísanými novými činnosťami.
    5. Návrh na zápis zmien v OR, nový ŽL vrátane ostatných zmlúv a nálžitostí pošle pán XY do OR na zápis.

    Mohlo by to byť takto?
    Vďaka

    Prevod obchodného podielu, zmena názvu a sídla s.r.o. a doplnenie predmetu činnosti jedným zápisom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.