Zavrieť

Porady

banka - informácie o pôžičke klienta

počula som nejaké informácie o tom, že banky si medzi sebou vytvorili akýsi "univerzálny register", v ktorom nájdu informácie o tom, v akej banke resp. koľko pôžičiek má klient. Je to pravda? Dúfam, že som sa správne vyjadrila. Napr. ak mám pôžičku v banke a, a chcem pôžičku z banky b, tak banka b si vie preveriť, aké pôžičky mám v iných bankách. Viete mi niekto k tomu napísať niečo viac, resp. od kedy to platí, či musí dať klient súhlas k tomu, aby banka takéto údaje o ňom poskytla ....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    Jani, tiež som o tom počula, ale marí sa mi, že to ešte nefunguje. A myslím, že to bude bez súhlasu klienta. Alebo sa mýlim, a už je to spustené v praxi?

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    no práveže neviem či to ešte funguje, včera sa ma na to pýtala kámoška, tak to teraz chcem zistiť. Dúfam, že niekto odpovie. Možno tu je aj nejaký bankový pracovník.
    človiečik Vladimír Ozimý
    mam strach že to funguje, pretože kamarat chcel požičku z tatrabanky a oni mu ju zamietli, napriek tomu že prijem splnal, kvoli tomu že ma už pôžičku v slovenskej sporiteľni... haha sranda že

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Vladimír Ozimý
    mam strach že to funguje, pretože kamarat chcel požičku z tatrabanky a oni mu ju zamietli, napriek tomu že prijem splnal, kvoli tomu že ma už pôžičku v slovenskej sporiteľni... haha sranda že
    Ale je dosť možné, že on si tú splátku pôžičky priznal , lebo keď si vybavuješ pôžičku, tak sa ťa na to pýtajú. A možno bol úprimný a povedal pravdu.
    človiečik Vladimír Ozimý
    Nepriznal zistili si to sami, ešte bol dosť v šoku z toho ako na to prišli.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    to je smola. Uvidíme, možno sa ešte niekto pridá do debaty a dá bližšie informácie.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    funguje to...

    idem ziadat o stavebny uver a bolo mi povedane, ze uz funguje tento register, tak treba v podstate priznat co sme kde dlzni.. takze tak

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Fungovať už funguje len ešte nie sú naňho napojené všetky banky ale tie hlavné typu Tatra,SLSP,VUB už áno.Do 1/2 roka by mali byť všetky napojené.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    a dá sa zistiť aj pôžička napr. z roku 2001? Alebo len nové napr. od roku 2004, alebo ako to je?

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Mali by byť všetky nesplatené pôžičky+história-teda či klient načas spláca-splácal alebo s problémami.

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Tak som sa trochu popozeral po etrende a stiahol som nejaké info v prílohe.

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    janaGT
    ricij, máš u mňa lentilku ...
    Však ako pozerám, ešte si to nevidela (svieti tam 0 videní v tomto momente). To akože preddavok? Pošlem číslo faxu?

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Zrejme to nepočíta dobre,ja som si to pozrel a aj po refreshi tam stále svieti 0 videní.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    ricij
    Však ako pozerám, ešte si to nevidela (svieti tam 0 videní v tomto momente). To akože preddavok? Pošlem číslo faxu?
    ale teraz sa teda mýliš, ja som si to najskôr prečítala a potom som ti písala o tej lentilke. Takže tam asi 0 videní byť nemohlo.

    ricij je offline (nepripojený) ricij

    Rád si uťahujem zo seba a iných ľudí. ...viac ricij
    Bolo, určite bolo. Aj bepo tak píše, však, bepo, zachráň ma! Myslia si, že som blbý.
    Už sa to zasa znormalizovalo.

    Miro77 je offline (nepripojený) Miro77

    Miro77
    Izé aby sa Vám zobrazilo počet videní o jedno viac musíte ísť internetovým prezeračom DO PREDU. Kliknutím na šípku naspäť sa vrátite do pôvodnej situácie. Ak si chcete občerstviť stav obrazovky treba dať refreš.

    K tomu registru. Vybavoval som si pôžičku v dec.2004 a v zmluve bolo, že súhlasím s uvedením mojich dát do registra.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.