Zavrieť

Porady

zápočet

Prosím Vás o radu,
ak mám prijatú faktúru a vystavenú faktúru voči tomu istému partnerovi. Zápočet pohľadávok a záväzkov musím vykonať dohodou o vzájomnom zápočte alebo aj jednostranným zápočtom a poslať tento zápočet druhej strane.

V Obchodnom zákonníku sa akurát píše že musia byť tieto pohľadávky po splatnosti.

Tiež sa chcem spýtať, či musí byť dohoda o vzájomnom započítaní pohľadávok a záväzkov podpísaná oboma stranami alebo nie.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Adiks je offline (nepripojený) Adiks

    účtovník Adiks
    Pohľadávky a záväzky musia byť po lehote splatnosti len v prípade jednostranného započítania, v prípade vzájomného započítania môžu byť aj v lehote splatnosti. Dohoda o vzájomnom započítaní pohľadávok a záväzkov musí byť podpísaná oboma stranami.

    Darina Z je offline (nepripojený) Darina Z

    Darina Z
    da sa urobit aj zapocet pohladavky v pripade, ked si SZCO pozical peniaze od svojho zamestnavatela v dobe, ked bol na UP a po otvoreni zivnosti si to odpracoval???moze sa to tak chapat???

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nelogické je to, že SZČO má svojho zamestnávateľa. Je to porušenie ZP. Tak upresni, živnostník svoju prácu fakturoval?

    Darina Z je offline (nepripojený) Darina Z

    Darina Z
    jasne, ze nie tak uplne.....myslim "zamestnavatela".......vieme ako to chodi u zivnostnikov....vzdy je niekto kto vam ponukne pracu a vy mu potom fakturujete za danu pracu.....

    peniaze mu prisli na ucet v juni, ale bol na UP koli dotacii a potom faktura bola vystavena v juli po otvoreni zivnosti......lenze teraz to nesedi v uctovnictve k danovemu priznaniu.....neviem ako to uctovat a napadlo ma zapocet pohladavok....som v tom nova tak sa ospravedlnujem ak mam sproste otazky

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Darina Z Pozri príspevok
    jasne, ze nie tak uplne.....myslim "zamestnavatela".......vieme ako to chodi u zivnostnikov....vzdy je niekto kto vam ponukne pracu a vy mu potom fakturujete za danu pracu.....

    peniaze mu prisli na ucet v juni, ale bol na UP koli dotacii a potom faktura bola vystavena v juli po otvoreni zivnosti......lenze teraz to nesedi v uctovnictve k danovemu priznaniu.....neviem ako to uctovat a napadlo ma zapocet pohladavok....som v tom nova tak sa ospravedlnujem ak mam sproste otazky
    So zápočtom musí súhlasiť aj druhá strana.

    tajomna21 je offline (nepripojený) tajomna21

    tajomna21
    Chcem sa opytat, moze byt zapocet urobeny aj so sukromnou osobou, nepodnikajucou?
    Podla §364 Obch.zakonnika : Na základe dohody strán možno započítať akékoľvek vzájomné pohľadávky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.