Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    prečo ústrižky o zaplatení ZP?????? to máš odkiaľ?????
    nikdy sa neprikladajú, nechaj si ich pre prípadnú kontrolu.......
    v DP zaznač, že si uplatňuje výdavky podľa § 6 ods. 10 ZDP.....
    miami88 Ani neviem z kadiaľ to mám preto sa pýtam, tam bolo napísané že preukázateľne zaplatené, tak som si to domyslela... veď mam aj orig. aj kopie... a tam si dám pri príjmoch podľa§6 ods. 1 a 2 zákona alebo pri príjmoch podľa ! 6 ods. 4 zákona?
    Mila123 Bože!!!!!! zákon nemáš k dispozícií??????
    aj tu na Porade je prehľadný....
    netuším, si nenapísala v čom podniká? z čoho mu plynie príjem.....

    dianka.sz je offline (nepripojený) dianka.sz

    dianka.sz
    Netreba doložiť žiadne ústrižky o zaplatení, len označiť že si uplatňuje paušálne výdavky. Dávaj si pozor na limit (40% max.výška 5040€) keď bol živnostníkom celý rok, keď len časť r., tak mesačne 420€ si môže uplatniť.:-)

    Darma111 je offline (nepripojený) Darma111

    Darma111
    nechápem ty chceš podať daňové priznania a k tomu priložiť prefotené ústrižky o zaplatení? tie sa neprikladajú ku daňovému priznaniu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    miami88 Ok. tak to nepriložím ale treba k tomu niečo doložiť? ja som si za seba, najprv som bola na úrade práce, potom som robila v jednej a potom v druhej robote tak som si to všetko doložila k DP.... on si nemusí dokladať nič?
    Darma111 priateľ má príjmy zo živnosti?
    Darma111 Dominika, keď si nie si istá, ako sa vyplňujú daňové priznanie, je lepšie to zveriť niekomu kto to ovláda alebo minimálne si to naštudovať. Môže sa stať, že niečo zle vyplníš a bude to mať pre neho následky.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Ak chceš DP robiť - tak si najskôr prečítaj poučenie na vyplnenie DP (si ho vôbec nečítala) - to minimálne! - inak sa do toho ani nepúšťaj, aby si mu nenarobila problémy!
    - no a do zákona tiež nakuknúť aspoň.
    https://www.financnasprava.sk/sk/pod...ausalneVydavky
    Doplním: bolo mi to povedomé ... však priamo v DP aj v poučení máš napísané, čo treba priložiť .. ale si to vôbec nepozrela!
    http://www.porada.sk/236935-priatelo...ml#post2501539
    Naposledy upravil Katy a R : 05.03.14 at 18:58
    kn-alka mimo témy: fakt odvážna - ani nevie, ako treba vyplniť DP a púšťa sa do toho... ja som takisto raz mala taký "prípad"... že ona si sama spraví DP, pracovala v zahraničí.... a prišla s otázkou: čo je to hrubá mzda?
    Anik nevadí dievčence popýta sa na porade tohto roka urobila jedno A a B a na budúci rok už bude robiť aj ďalším ak ich nenavštívi kontrola

    Priateľovi podávam DP ale neviem, čo mám presne zaznačiť, keď si uplatňuje paušálne výdavky? Čo všetko musím doložiť k daňovému priznaniu okrem prefotených ústrižkov o zaplatení ZP?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.