Zavrieť

Porady

Daňové priznanie za dieťa

Je možné podať daňové priznanie za dieťa, pokiaľ mu sporíme? Vraj sa to oplatí. Vie mi niekto o tom napísať niečo viac? Ďakujem za odpoveď!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    Ano, može sa vrátiť daň z úrokov, ktorá mu bola zrazená. My sme podávali minulý rok za syna zo stavebného sporenia a bez problemv bola dan vratená.

    toptom je offline (nepripojený) toptom

    toptom
    Andyke Pozri príspevok
    Prečítaj tu:
    http://www.jozefmihal.blogspot.com/2...voje-diea.html

    Za rok 2008 nezdanit.časť zákl.dane: 98496 Sk
    Pozorne som si prečítal postup pri uplatnení dane z úrokov, ale uvedený návod sa vzťahuje k roku 2007. Zaujíma ma, či ten istý postup platí aj pre rok 2008 a ako to je s prevodom na €. Ďakujem za usmernenie a odpoveď.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    toptom Pozri príspevok
    Pozorne som si prečítal postup pri uplatnení dane z úrokov, ale uvedený návod sa vzťahuje k roku 2007. Zaujíma ma, či ten istý postup platí aj pre rok 2008 a ako to je s prevodom na €. Ďakujem za usmernenie a odpoveď.
    Daňové priznanie vypisuješ rovnako, len odpoč. položka je 98496sk.Vypisuje sa v SK.
    Daňovú povinnosť alebo preplatok dane prepočítavas na € len v pomocných výpočtoch

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Dáša_ Pozri príspevok
    Ano, može sa vrátiť daň z úrokov, ktorá mu bola zrazená. My sme podávali minulý rok za syna zo stavebného sporenia a bez problemv bola dan vratená.
    Len by ma ešte zaujímalo, či potvrdenie o zrazenej dani posielajú sporiteľne automaticky, alebo ste oň museli žiadať ...?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ZDENIELA Pozri príspevok
    Len by ma ešte zaujímalo, či potvrdenie o zrazenej dani posielajú sporiteľne automaticky, alebo ste oň museli žiadať ...?
    Ja mám skúsenosť, že to posielajú spolu s výpisom k 31.12., že aký je stav sporenia.

    svojar je offline (nepripojený) svojar

    svojar
    K tejto časti príjmov /úroky/ nie je potrebné žiadne dokladovanie k DP FO "B". Dokladuje sa iba príjem zo závislej činnosti. Robím to sebe - dôchodcovi aj vnúčatám už niekoľko rokov.

    jana007 je offline (nepripojený) jana007

    jana007
    Pri podaní DP netreba nič dokladovať. Stáva sa, že správca dane vyzve, aby ste predložili nejaké potvrdenie (stačí nahliadnuť do vkladnej knižky).

    Daňové priznanie za dieťa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.