Zavrieť

Porady

Zabudla som odpočítať nadmerný odpočet

pekný deň
Práve mi prišiel z DÚ list, že mám chybu v DPkDPH
Tak som sa na to pozrela a zistila som že za prvý kvartál sme mali nadmerný odpočet 1060,- SK a ten som si zabudla odpočítať. Čo mám teraz robiť?
Mám podať dodatočné DP a preplatok žiadať naspäť? alebo ako?
Ešte chcem dodať , že živnostník prerušil živnosť. Tak sa to asi nebude dať vypárovať v treťom kvartály.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    grušina je offline (nepripojený) grušina

    grušina
    Treba podať nie dodatočné, ale opravné DP, kde bude správne vypočítaná suma ( aj s odrátaným odpočtom a odniesť na DU )
    tam si to nahodia do compu a bude to ) Ak Ti po oprave vyjde zasa nadmerný odpočet, spýtaj sa priamo tam, ako to riešiť, keďže prerušil živnosť. S týmto nemám skúsenosť.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    grušina Pozri príspevok
    Treba podať nie dodatočné, ale opravné DP, kde bude správne vypočítaná suma ( aj s odrátaným odpočtom a odniesť na DU )
    tam si to nahodia do compu a bude to ) Ak Ti po oprave vyjde zasa nadmerný odpočet, spýtaj sa priamo tam, ako to riešiť, keďže prerušil živnosť. S týmto nemám skúsenosť.
    Opravné je do termínu podania, teda za 2.Q do 25.07. Od 26.07. už hovoríme o dodatočnom DP, nakoľko je po termíne podané.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    berry Pozri príspevok
    pekný deň
    Práve mi prišiel z DÚ list, že mám chybu v DPkDPH
    Tak som sa na to pozrela a zistila som že za prvý kvartál sme mali nadmerný odpočet 1060,- SK a ten som si zabudla odpočítať. Čo mám teraz robiť?
    Mám podať dodatočné DP a preplatok žiadať naspäť? alebo ako?
    Ešte chcem dodať , že živnostník prerušil živnosť. Tak sa to asi nebude dať vypárovať v treťom kvartály.
    Ďakujem.
    Požiadajte o vrátenie predmetného odpočtu ako preplatku na dani.

    Vranová je offline (nepripojený) Vranová

    Vranová
    Ja by som to riešila listom, kde by som žiadala o opravu údajov v DPzDPH, konkrétne napísala riadky v ktorých žiadam o opravu údajov a následne by som napísala žiadosť, kde by som žiadala o vrátenie preplatku za konkrétne obdobie...
    Dať si to oraziť na podateľni DU, alebo doporučene dopisy!

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Vranová Pozri príspevok
    Ja by som to riešila listom, kde by som žiadala o opravu údajov v DPzDPH, konkrétne napísala riadky v ktorých žiadam o opravu údajov a následne by som napísala žiadosť, kde by som žiadala o vrátenie preplatku za konkrétne obdobie...
    Dať si to oraziť na podateľni DU, alebo doporučene dopisy!
    Daňový úrad akceptuje len dodatočné daňové priznanie, vrátenie preplatku treba žiadať listom

    Zabudla som odpočítať nadmerný odpočet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.