Zavrieť

Porady

Platenie odvodov za seba

dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu,mám takúto situáciu:
Aktuálne som zamestnaná v jednej firme, v auguste nastupujem do novej práce, do inej firmy. V mesiaci júl by som chcela mať však už voľno, ale tak,že by som si riadne zaplatila za seba odvody a ukončila prac. pomer k 31.7.2011 v aktuálnom zamestananí. Je to možné?Ak áno prosím ako by sa to dalo poriešiť a čo k tomu potrebujem?
Aká bude výška odvodov, aké doklady k tomu potrebujem, kde ich treba odovzdať a celkovo ako treba postupovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    31.7. končíš v jednom zamestnaní,1.8. začínaš v inom....si nepretržite zamestnaná,zamestnávatelia za Teba všetko zaplatia.
    Vďaka za odpoveď, problém je však v tom, že ja už reálne v mesiaci júl nebudem v práci, ale chcem si zaplatiť odvody. To znamená, že ukončím síce prac. pomer 31.7. ale v práci nebudem už od 1.7. Zamestnávateľ ma odhlási z platenia odvodov k 30.6. hoci mi končí prac. pomer až 31.7.2011 Za mesiac júl si budem platiť odvody sama, ale ako, koľko a pod. to potrebujem poradiť, resp. či to vôbec takto ide, alebo je výhodnejšie vybaviť si neplatené voľno na celý mesiac a zaplatiť odvody zamestnávateľovi, ktoré za mňa odvedie. Vďaka

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    veronitas Pozri príspevok
    Vďaka za odpoveď, problém je však v tom, že ja už reálne v mesiaci júl nebudem v práci, ale chcem si zaplatiť odvody. To znamená, že ukončím síce prac. pomer 31.7. ale v práci nebudem už od 1.7. Zamestnávateľ ma odhlási z platenia odvodov k 30.6. hoci mi končí prac. pomer až 31.7.2011 Za mesiac júl si budem platiť odvody sama, ale ako, koľko a pod. to potrebujem poradiť, resp. či to vôbec takto ide, alebo je výhodnejšie vybaviť si neplatené voľno na celý mesiac a zaplatiť odvody zamestnávateľovi, ktoré za mňa odvedie. Vďaka
    ak máš na papieri,že prac.pomer končí 31.7. tak za Teba musí zaplatiť,MUSÍ,inak to nie je možné.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Závisí to od zamestnávateľa, ty zrejme chceš neplatené voľno ale odvody chceš aby boli odvedené ako keby si bola v zamestnaní že tak to bude vyzerať asi takto: Ak máš na plat 100 potom z toho máš odvody 13,4 a zamestnávateľ za teba platí 35,2 a ak máš čistý viac ako 296,61 tak ešte aj daň, ak sa sním dohodneš a mu to zaplatíš aby to za teba odviedol tak by to nemal byť problém.
    Ok, vďaka, ešte sa Vás opýtam takto, je možné, aby mi trval prac. pomer do 31.7. a zamestnávateľ ma odhlásil od platenia už k 30.6?
    Teda potom by som si musela ísť dohodnúť asi do soc. a zdrav. poistovne, že si to doplatím, hoci mi trvá prac. pomer do 31.7.?
    Alebo je lepšie dohodnúť sa so zamestnávateľom na neplatenom volne a preplatiť mu odvody, ktoré on za mňa odvedie?
    A ešte mám poslednú otázku:
    Mám min. mzdu, tak koľko budú moje odvody, aby som vedela, koľko mu mám zaplatiť,aká presne by to mala byť suma?
    Ďakujem Vám veľmi pekne, veľmi ste mi pomohli!
    Prajem Vám krásny deň:-)

    Platenie odvodov za seba

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.