Zavrieť

Porady

Platenie odvodov SZčo

Dobrý deň poraďáci,chcem sa vás spýtať na platenie odvodov SZČO ktorá má ivalid.dôchodok uz.40%,nevznikla jej povinnosť platiť poistné,mala veľmi malý príjem a po podaní DP za r.2007 to bude tak isto,má povinnosť aj takáto osoba od1.1.2008 platiť poistné na nemoc.poistenie?Neako som sa do toho zamotala. Všade sa píše len o povinných SZČO.Dakujem a prajem pekný deň
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    nelizuz Pozri príspevok
    Dobrý deň poraďáci,chcem sa vás spýtať na platenie odvodov SZČO ktorá má ivalid.dôchodok uz.40%,nevznikla jej povinnosť platiť poistné,mala veľmi malý príjem a po podaní DP za r.2007 to bude tak isto,má povinnosť aj takáto osoba od1.1.2008 platiť poistné na nemoc.poistenie?Neako som sa do toho zamotala. Všade sa píše len o povinných SZČO.Dakujem a prajem pekný deň
    Pokial jej príjem za rok 2006 nepresiahol 12-násobok min. mzdy platnej k 1.1.07, nebola povinná k 1.7.07 sa prihlásiť ako platiteľ poistného v soc.poisťovni. Nevzťahuje sa na ňu ani povinnosť platiť povinné odvody na nem. poistenie - môže sa prihlásiť ako DPO.

    ---------
    Veronika

    nelizuz je offline (nepripojený) nelizuz

    nelizuz
    ďakujem veľmi pekne,bolo to tak ako ste si to vysvetlili a od 01.07.opať priíjem nebude vyšší ako 12nás.mm,takže nemusí.Zdieľala som taký istý názor,ale čí viac o tom čítam,tak tým viac sa zamotávam.Dik.Pekný deň ešte raz

    Platenie odvodov SZčo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.