Zavrieť

Porady

Je správne podať na súd žiadosť o prepustenie z väzby obvineným,ak bol už podaný nesúhlas s vyšetrovaním na prokuratúru matkou- poškodeným?

Syn je v preventívnej väzbe paragraf 360-nebezpečné vyhrážanie blízkej osobe.Podala som na prokuratúru a na políciu nesúhlas s vyšetrovaním a stiahnutie oznámenia a odmietnutie vypovedať .On chce podať na súd žiadosť o prepustenie z väzby na slobodu.Nebudú sa tieto dva úkony navzájom prelínať a tým aj predlžovať úkony s tým spojené?Nakoľko prokuratúra nemá časové limity,neviem,kedy rozhodne.Má limit súd?
Naposledy upravil Adriana Bertyn : 10.05.18 at 12:44
buchač Podala som na prokuratúru a na políciu nesúhlas s vyšetrovaním a stiahnutie oznámenia a odmietnutie vypovedať .
===============
- Odmietnuť vypovedať je zakotvené v právnom systéme.
- Vyšetrovanie, postupy prokuratúry a polície tiež...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ide o nesúvisiace veci. Súd preskúmava zákonnosť väzby z úradnej povinnosti. Ak dôvody väzby trvajú, súd ho neprepustí.
    Tvoje vyjadrenie, že nesúhlasíš s trestným stíhaním je nepodstatné a OČTK na neho nebudú prihliadať.
    Ak si už v prípravnom konaní vypovedala, ale na súde odmietneš vypovedať, súd prečíta tvoju výpoveď z prípravného konania.
    Ak nedôjde k tzv. zmieru, syna zrejme odsúdia.
    Adriana Bertyn Díky,takže z toho mi vychádza,že to treba podať tiež...a zmier sa môže podať ,alebo teda oznámiť aj ako príloha k môjmu nesúhlasu?Alebo osobitne?
    profesional Ak podáš návrh na prepustenie z väzby, súd na neho nebude prihliadať a nebude o ňom konať.
    Zmierovacie konanie musí navrhnúť vyšetrovateľ PZ. Je to jeho právomoc. Ty ale písomne môžeš oznámiť vyšetrovateľovi PZ, že máš záujem o zmier. Je ale na ňom, či nakoniec navrhne prokurátorovi takéto ukončenie veci.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    Nenechaj sa citovo vydierat tym "synom". A rad sa so svojim pravnikom, pripadne synovym, asi mu bol nejaky prideleny.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    profesional Tým, že ide o väzobnú vec, je tam povinná obhajoba. Takže on určite advokáta má.
    jslancik a keďže mama zdá sa kope za synovu stranu, jeho právnik by jej mal byť veľmi nápomocný.
    profesional Jediná šanca, ako to ukončiť podľa jej predstáv je zmierovacie konanie.
      zbaliť

    Je správne podať na súd žiadosť o prepustenie z väzby obvineným,ak bol už podaný nesúhlas s vyšetrovaním na prokuratúru matkou- poškodeným?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.