Zavrieť

Porady

vyplatenie po ukončení živnosti

Firma, ktorej som poskytol službu v roku 2013, mi dlhuje peniaze. Pracoval som pre ňu ako živnostník a v zmluve je uvedené, že ma má vyplatiť do 31.júla 2015. Medzičasom som živnosť zrušil, ciže momentálne nie som živnostníkom a spoločnosť mi ako fyzickej osobe odmieta vyplatiť danú sumu. Existuje nejaké riešenie? Ďakujem za akúkoľvek radu.
5 komentárov     zbaliť
veronikasad vystavil si im v roku 2013 za poskytnutú službu faktúru ?
marjankaj Tak toto by mi nenapadlo
veronikasad Prečo ? Vieš kolko živnostníkov čaká, že fa za nich vystaví "zamestnávatel" ?
marjankaj No už by som sa opýtal. Ako vie, že mu dlhuje peniaze?
veronikasad Počkajme si, čo nám odpovie suby na tú faktúru. Lebo ak živnosť ukončil v roku 2014, tak príjem z tej nezaplatenej faktúry mal zdaniť v DP za rok 2014
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Soňa K je offline (nepripojený) Soňa K

    Soňa K
    To je dobrá otázka, ak by im vystavil v r. 2013 OF a nebola by ku dňu zrušenia živnosti uhradená, mal povinnosť ju zdaniť v DP, takto nie je jasné, či boli od začiatku dohodnutí na dvojročnej splatnosti ? a vôbec prečo vyplatiť do 31. júla 2015 ? Zádrhel nie je v dani, ale v tom, že mu nechcú dať peniaze. Nedá sa na nejakého príbuzného so živnosťou posunúť faktúra a platba a Ty by si sa s ním vyrovnal ?

    vyplatenie po ukončení živnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.