Zavrieť

Porady

dobrý chcem sa spýtať som vychovávateľka s 25 ročnou praxou mohla by som učiť v MŠ?

Bola by som asi ako nekvalifikovaná. Mohla by som sa prípadne uchádzať o miesto riaditeľky v MŠ? Ďakujem
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
Vyhláška 437/2009 hovorí o kvalifikačných predpokladoch. Nájdeš tam všetky varianty vzdelania, ktoré sa posudzujú ako splnenie kvalifikačného predpokladu.

Neviem, aké konkrétne vzdelanie máš , preto Ti pridávam link, kde si môžeš pozrieť , či spĺňaš kvalifikačné predpoklady.

http://www.fedu.uniba.sk/fileadmin/u...l.437_2009.pdf

V prípade potreby a po doplnení údajov o vzdelaní Ti poradíme .

Hlasovalo 7 pouzivatelov

Užitočné (7)
vieraaaa, truch, Sabadka, babi2, arizona, Danielle369, terezamaria
7

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
Želám pohodový deň,

ak máš stredné odborné vzdelanie v študijnom odbore vychovávateľstvo a doplnkovú maturitnú skúšku v študijnom odbore učiteľstvo pre materské školy /čo však z doplnených údajov nevyplýva /, si kvalifikovaná na pozíciu učiteľky MŠ. Ak nemáš doplnkovú MS v študijnom odbore učiteľstvo pre MŠ, nie si kvalifikovaná.

Hlasovalo 4 pouzivatelov

Užitočné (4)
terezamaria, Sabadka, Katy a R, Danielle369
4

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
Ak nespĺňaš kvalifikačné požiadavky vzdelania na výkon činnosti učiteľa materskej školy, nespĺňaš kvalifikačné predpoklady ani na výkon činnosti riaditeľa školy.

Hlasovalo 4 pouzivatelov

Užitočné (4)
Danielle369, Katy a R, Sabadka, terezamaria
4

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

jozka56
Jani učiteľky MŠ musia mať strednú ped. školu, v našom okolí je v Modre. Ty si budeš musieť spraviť doplňujúce pedagogické štúdium pre MŠ.

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie. Sabadka
normil11 Pozri príspevok
ešte by som mala jeden dotaz k téme...niekde som čítala o nejakej výnimke zo vzdelania...to by sa nemohlo týkať môjho problému? nevedela som si ten zákon vysvetliť....
Výnimka zo vzdelania sa už nedáva. Naposledy bola poskytnutá v roku 2000-2001 Tie učiteľky, ktoré ju v tom roku dostali, u tých výnimka zo vzdelania zostáva zachovaná až dovtedy kým pracujú v tej istej pozícii ako vtedy keď tú výnimku dostali. Týkalo sa to tých pedagogických zamestnancov, ktorí nemali ukončené potrebné vzdelanie na výkon činnosti v zmysle vyhlášky 41/1996 v danom období mali viac ako 45 rokov a ak si dobre spomínam tak viac ako 15 rokov praxe.

normil11 je offline (nepripojený) normil11

normil11
dodrý, dopním údaj mám pedagogické vzdelanie odbor vychovávateľstvo...25 ročnú prax

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

lorelei
Ja sa tu zamiesam tiez , aj ked riesim len podobne nieco. Mam strednu skolu s maturitou 5 rocna hotelka v piestanoch. Ked by som chcela robit ucitelku v MS, co potrebujem aku skolu este? Vopred dakujem, elbo ja som to moc nepochopila z tej stranky, ze aku konkretnu skolu, alebo nadstavbu - proste konkretne co by som mala este absolvovat.

normil11 je offline (nepripojený) normil11

normil11
ešte by som mala jeden dotaz k téme...niekde som čítala o nejakej výnimke zo vzdelania...to by sa nemohlo týkať môjho problému? nevedela som si ten zákon vysvetliť....

dobrý chcem sa spýtať som vychovávateľka s 25 ročnou praxou mohla by som učiť v MŠ?

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.