Zavrieť

Porady

žiadosť o rozvod - vytýčenie dátumu pojednávania

dobrý deň , chcela by som sa spýtať , aká je lehota na vytýčenie pojednávania pri žiadosti o rozvod, nakoľko žiadosť bola podaná dňa 6.7.2016 okresný súd Trnava a do dnešného dňa nemá osoba vytýčený dátum pojednávania , ešte dodám , že žiadosť bola podávaná cez centrum právnej pomoci a v žiadosti bolo vyslovene uvedené , že sa žiada o urýchlené konanie z dôvodu veľmi vážneho zdravotného stavu . V rozvode sa nebude pojednávať ani o majetku - žiadny nemajú, ani o deti , prečo to tak dlho trvá , písala som aj na súd / predsedovi súdu / o urýchlenie a doposiaľ som nedostala žiadnu odpoveď , čo mám robiť ???
misoft Opravím ťa - nie žiadosť, ale predkladá sa návrh na rozvod. Ty nežiadaš súd, ale navrhuješ súdu, aby ťa rozviedol.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jurmiro je offline (nepripojený) jurmiro

    jurmiro
    V konaní o rozvod manželstva sa ani majetok nerieši, to je vec vyporiadania BSM po právoplatnosti rozsudku o rozvode. Zákon neurčuje lehotu v akej sa má pojednávanie konať. Pred vytýčením pojednávania súd musí vykonať viacero úkonov - napr. doručiť návrh protistrane s výzvou na vyjadrenie, doručiť túto repliku opäť navrhovateľovi, zadovážiť iné dôkazy (napr, potvrdenie o mzde), ustanoviť kolízneho opatrovníka atd. Až potom vytyčuje pojednávanie, v zásade by to malo byť podľa poradia tak ako veci prichádzajú. Ako rýchlo súdy pojednávanie vytyčujú, je rôzne od súdu k súdu. Nepochybne na to má vplyv zaťaženosť konkrétneho zákonného sudcu. Treba len trpezlivosť a ak sa nebude nič diať, opäť napísať predsedovi. Nepíše sa kedy bola žiadosť predsedovi súdu doručená, ale predseda súdu by v zásade každý podnet mal preveriť a odpovedať naň.
    kopretinka 16.11.16 10:38 priradil do Porady

    žiadosť o rozvod - vytýčenie dátumu pojednávania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.